هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

رفع ایرادات شورای نگهبان به اصلاحیه بودجه 88

سرویس صحن
**نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایرادات شورای نگهبان به طرح اصلاح قانون بودجه سال 1388 کل کشور را به منظور تامین نظر این شورا اصلاح کردند.
سه‌شنبه 6 بهمن 1388 ساعت 09:42

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ابتدای جلسه‌علنی روز سه‌شنبه به بررسی ایرادات شورای نگهبان نسبت به طرح اصلاح قانون بودجه سال 1388 کل کشور پرداختند و این ایرادات را برطرف کردند.

براساس اصلاحات صورت گرفته، به هر یک از شرکت‌های گاز استانی اجازه داده می‌شود جهت اجرایی نمودن تعهدات ملی و استانی اجراء خطوط انتقال گاز، گازرسانی به شهرها و روستاها و مناطق اجراء طرح مسکن مهر، مشترکین عمده و توسعه گازرسانی در شهرها و روستاها و مقاوم سازی و بازسازی تاسیسات، راساً نسبت به دریافت تسهیلات تا سقف یک‌هزار میلیارد ریال از بانک‌های کشور با هماهنگی در هر استان با تعیین بازپرداخت توسط شرکت ملی گاز ایران اقدام نمایند.

مدت زمان بازپرداخت استهلاک تسهیلات دریافتی طی مدت پنج سال خواهد بود. این قانون در حکم تضمین بازپرداخت مبالغ تسیهلات توسط شرکت ملی گاز ایران بوده و بانکها نیز مجاز به پرداخت تسهیلات درخواستی شرکتهای گاز استانی با تائید استانداری هر استان بوده و استاندار هر استان موظف به پیگیری اجرا این قانون می‌باشد.

گفتنی است در مصوبه پیشین مجلس که مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود، بانکها مجاز به پرداخت وام‌های درخواستی شرکت‌های گاز استانی بر مبنای سود بانکی مصوب سالیانه با تایید استانداری هر استان بودندکه با اصلاح صورت گرفته عبارت "برمبنای سود بانکی مصوب سالیانه" حذف شد.

همچنین با اصلاح ماده 12 طرح مزبور، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است سهم وزارت نفت از طریق شرکتهای دولتی تابعه ذی‌ربط بابت ارزش نفت خام تولیدی را براساس گزارش عملکرد ماه قبل که توسط وزارت نفت اعلام می‌شود در پایان هر ماه از محل وجوه حاصل از نفت خام صادراتی (حساب ذخیره ارزی) به صورت علی‌الحساب به حساب وزارت نفت از طریق شرکتهای دولتی تابعه ذی‌ربط نزد آن بانک واریز نماید.

در مصوبه قبلی مجلس، بانک مرکزی موظف شده بود سهم شرکت ملی نفت ایران بابت ارزش نفت خام تولیدی را براساس گزارش عملکرد ماه قبل که توسط وزارت نفت اعلام می‌شود پایان هر ماه از وجوه حاصل از نفت خام صادراتی به صورت علی‌الحساب به حساب شرکت ملی نفت ایران نزد آن بانک واریز نماید.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000