هدر اصلی
1388/11/09 14:11:00
سرویس کمیسیون ها
ادیانی راد هشدار داد:

مصوبات توسعه ای سفرهای استانی اجرایی نشده است

**نماینده مردم قائم‌شهر گفت: ‌مصوبات توسعه ای دولت در سفرهای استانی اکثرا جنبه اجرایی پیدا نکرده است و یا درصد پیشرفت آن در حد ۱۰الی ۲۰درصد است.

سید علی ادیانی راد در گفتگو با خبر نگار خانه ملت با بیان اینکه سفرهای استانی دولت در مازندران به دو دسته توسعه ای و محرک توسعه ای تقسیم می شود، اظهار داشت: ‌برخی از مصوبات در حد مصوبات توسعه ای نیست  اما بعضا لازم است.
وی در ادامه اظهار داشت:‌ اینگونه مصوبات که در سفرهای استانی به تصویب دولت می رسد برای رفع نیازهای فوری و ضروری مردم موضوعیت خاص خود را دارد اما در میزان موفقیت و توفیق اجرایی شدن مصوبات توسعه ای استان مازندارن موفق نبوده است.
نماینده قائم شهر  در ادامه گفت: به عنوان مثال بنا بود جاده ساحلی از سمت بندر انزلی به سمت استان گلستان احداث شود که متاسفانه تاکنون هیچ اتفاقی نیفتاد و یا ریل سراسری سه استان شمالی تصویب شده است که آن هم انجام نشده است. 
وی افزود: همچنین در بحث مرتبط با شهرهای بزرگ استان مازندران درصد موفقیت و پیشرفت قابل قبولی نداشته است و کندی کار قابل مشاهده است.
عضو کمیسیون انرژی گفت:‌ در مصوبات توسعه ای در قائم شهر و سواد کوه بیشتر مصوبات اجرا شده است و یا در حال اتمام است اما مصوبه  توسعه ای و محرک توسعه که در شان تراز مصوبه هیات دولت  باشد اجرا نشده است.
وی در توضیح  طراز مصوبات هیات دولت اظهار داشت:‌ مصوباتی را در طراز هیات دولت می دانیم که منجر به توسعه و تحرک اقتصادی، ‌اجتماعی و فرهنگی آن محیط باشد.
ادیانی راد تصریح کرد: ‌مصوبات توسعه ای دولت در سفرهای استانی اکثرا جنبه اجرایی پیدا نکرده است و یا درصد پیشرفت آن در حد 10الی 20درصد است .
نماینده قائم شهر تصریح کرد:‌ مصوبات استانی دولت در غالب بودجه صورت می گیرد و دولت هر هزینه ای که انجام دهد باید در غالب بودجه  و به تصویب مجلس باشد .
وی همچنین افزود: ‌برخی از مصوباتی که دولت آنها را در سفرهای استانی ارائه می کند، مصوباتی است که از اعتبارات استانی توزیع شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet