شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

پورمحمدی: دولت به دنبال عزت مجلس است

سرویس صحن
وزیر کشور گفت: دولت به دنبال عزت مجلس و مصمم به رعایت قانون است.
یکشنبه 31 تیر 1386 ساعت 14:29

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مصطفی پورمحمدی که برای ارائه گزارشی از روند اجرای سهمیه بندی بنزین در جلسه علنی غیر رسمی روز یکشنبه حاضر شده بود، تصریح کرد: نمایندگان محترم به 50 مورد اشاره کردند که همه این موارد قابل توجه، مهم و اساسی است که باید پیگیری شود.
وی افزود: حق همین بود که در این جلسه مشکلات بیان شود ولی باید مشکلات یک مقوله را در کنار فواید و نتایج مثبت آن دید و سنجید.
وزیر کشور با بیان اینکه در حال حاضر 7 میلیون و 200 هزار خودرو و 3 میلیون موتور سیکلت کارت سوخت دریافت کرده‌اند، گفت: با این حجم عملیات در کشور 56 میلیون لیتر بنزین مدیریت می‌شود و چرخه عمومی کشور همچنان فعال است اما در کنار آن مشکلاتی نیز وجود دارد.
پورمحمدی متذکر شد: تا زمانی که این پروژه عملیاتی نشده بود، اشکالاتش نیز بطور جدی فهمیده نمی‌شد، در واقع نظام اداری کشور، نظام مدیریت مصرف و هزینه است و عدم نظارت، کنترل و برنامه ریزی این روند را به زمین می‌زند.
وی خاطرنشان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند این حرکت یک تصمیم عظیم و جسارت بزرگی بود و ما امروز،دیروز و فردا در قبال مردم شریف ایران عرض خواهیم کرد،این تصمیم بزرگ با پیشنهاد دولت و تصویب مجلس عملی شد. این عزت مجلس است و قرار نیست مجلس را تخریب کنیم.
وی افزود: نباید انتظار داشته باشیم ظرف 25 روز همه اشکالات این طرح عظیم که دغدغه همه دولت‌ها و مجالس گذشته بود، برطرف شود.
وزیر کشور گفت: نگرانی‌های شما نمایندگان کاملا درست و دقیق است و ما از شما می‌خواهیم هر مساله‌ای که در منطقه خود با آن مواجه هستید را به ما منتقل کنید و ما در جلسات ستاد تصمیمات پیوسته می‌گیریم. اگر چه همه مشکلات را نمی‌توانیم برطرف کنیم اما می‌بایست جلوی روند سابق را می‌گرفتیم.
پورمحمدی تصریح کرد: این طرح فواید بسیار زیادی دارد که ما می‌توانیم برای مردم این محاسن را تشریح کنیم و با کمک هم بخش کوچک مشکلات را حل نماییم.
وی در پاسخ به اعتراضات برخی از نمایندگان گفت: ما نمی‌خواهیم به هیچ وجه این موضوع را به گردن مجلس بیاندازیم و شانه از بار مسئولیت خالی کنیم. این تصمیم بزرگ، استراتژیک و تاریخی است و ما همه اشکالات را قبول داریم و مناقشه‌ای در آن نمی‌کنیم اما برای حل این مشکلات باید بصورت جدی بسیج شویم.
وزیر کشور اظهار داشت: مقوله حمل و نقل و تولید و صنعت حمل و نقل یک فاکتوری نیست که اگر مساله بنزین آزاد حل شود، همه مشکلات حل گردد. بنزین آزاد دغدغه همه شهروندان در سراسر کشور نیست بلکه دغدغه تهران نشینان است.
پورمحمدی خاطرنشان کرد: اگر مجلس لازم می‌داند افرادی را برای شرکت در کمیته معرفی کند تا همه مسایل به ما منتقل شود.
وی متذکر شد: به هر حال دولت مصمم است قانون را رعایت کند و دولت به دنبال عزت مجلس است و فکر می‌کنیم عزت، منافع و مصلحت مردم در اجرای این مصوبه است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000