هدر اصلی
1388/11/13 11:16:00
سرویس بین الملل
جلالی پیشنهاد داد:

ایجاد سیستم تسلیحاتی منطقه‌ای برای مقابله با آمریکا

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای مقابله با اهداف قدرت‌های بزرگ از جمله آمریکا باید یک سیستم تسلیحاتی مدرن در منطقه ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "کاظم جلالی" که روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران پارلمانی سخن می‌گفت، افزود: آمریکایی‌ها و قدرت‌های بزرگ تلاششان را بر یک ایران هراسی در منطقه متمرکز کرده‌اند.

نماینده شاهرود ادامه داد: در این راستا تلاش می‌شود تا ایران به عنوان یک خطر در منطقه معرفی شود.

وی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها پس از شکست خوردن در خاورمیانه، امروز حضور مستمر نظامی را  به شکل جدید در ابعاد پایگاه‌های نظامی در کشورهای منطقه دنبال می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه این امر منجر به ایجاد یک مسابقه بین کشورهای منطقه برای روی آوردن به سلاح‌های جدید نظامی می‌شود، و در نهایت به تفرق کشورها و دامن زدن به اختلافات منطقه‌ای می‌انجامد که به نفع قدرت‌های بزرگ است.

وی افزود: این حرکت برخلاف مسیر ثبات و صلح و امنیت منطقه‌ای و بین المللی است و صرفا با اعلام موضع سیاسی این مشکل حل نخواهد شد.

جلالی پیشنهاد داد تا کشورهای منطقه یک سیستم تسلیحاتی مدرن را در منطقه ایجاد کنند تا از یک طرف صلح و ثبات را در منطقه حاکم کنند و از سوی دیگر جلوی سوء استفاده قدرت‌های بزرگ گرفته شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: ایجاد بلوک‌های قدرت منطقه‌ای به تنهایی نمی‌تواند منطقه را به صلح و ثبات برساند بلکه ایجاد یک بلوک قدرتمند که در آن از ایران به عنوان یک کشور استراتژیک و قدرتمند بهره گرفته شود می‌تواند اقدام مفید و موثری باشد.

نماینده شاهرود در ادامه در ارتباط با تحریم‌های آمریکا که اخیرا زمزمه آن شنیده می‌شود، اظهار داشت: آمریکا با بهره گیری از تحریم‌ها از یک سو و ایجاد یک جنگ روانی از بیرون به اصطلاح به دنبال فشار از بیرون و انفجار از درون می‌باشد.

وی افزود: برای مقابله با این راهکار در داخل کشور ما باید این استراتژی را بشناسیم و پادزهر آن را ایجاد کنیم.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: سیاست‌ تحریم در حالی همچنان از سوی آمریکا علیه ایران دنبال می‌شود که بسیاری از کشورهای اروپایی نسبت به اعمال چنین تحریم‌هایی اعلام خطر کرده و آن را در تضاد با منافع خود ارزیابی می‌کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet