عید سعید غدیرخم
1388/11/14 12:34:00
سرویس صحن

انتقاد جلالیان از عملکرد سازمان منابع طبیعی

**نماینده مردم دیر، کنگان و جم در مجلس شورای اسلامی نسبت به ابلاغ و اجرای آیین‌نامه‌های نادرست از سوی سازمان منابع طبیعی کشور انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "عسگر جلالیان" طی اخطار قانون اساسی با استناد به اصول 47 و 22 در خصوص محترم بودن مالکیت شخصی افراد و مصونیت داشتن دارایی و اموال مردم گفت: یکی از وظایف مجلس بعد نظارتی است و باید بر اجرای اصول قانون اساسی و مواد آن تاکید داشته باشد و آنها را پیگیری نماید.

وی افزود: آنچه که اکنون در منابع طبیعی کشور بویژه در شهرستان‌ها و استان‌های دوردست اتفاق می‌افتد، غیرقابل تحمل و نگران کننده است.

جلالیان تصریح کرد: سازمان منابع طبیعی کشور ابلاغیه‌ای را به استان‌ها اعلام کرده که تا جایی که می‌توانید از اموال منابع طبیعی به شکلی حمایت کنند که اجازه ندهند در اختیار مردم قرار گیرند.

وی ادامه داد: در بسیاری از روستاها نقشه برداری‌هایی صورت گرفته که اشتباه و غلط است و زمین مردم که دارای سند و شهود بوده و موروثی نیز می‌باشد در اختیار منابع طبیعی قرار گرفته است. جلالیان تاکید کرد: آنچه این سازمان اکنون انجام می‌دهد حتی اگر کارشناسان متعدد هم رای به اشتباه بودن این اقدامات بدهد سازمان منابع طبیعی اعتراض می‌کند و ابلاغ کردند که اگر کارشناس 7 نفره به نفع کشاورز و صاحب زمین رای داد از ماده 18 استفاده کنند.

جلالیان خطاب به وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: جنابعالی دستور فرمایید این اقدامات اصلاح شود. الان به خاطر این آیین نامه‌های اشتباهی که ابلاغ می‌کنند و نقشه برداری‌های غلطی که وجود دارد. کارکنان منابع طبیعی در شهرستان‌ها و روستاها به منفورترین افراد تبدیل شده‌اند و بعضا تهدید شده و یا کتک خوردند.

محمدرضا باهنر نیز در پاسخ به وی گفت: توصیه‌هایی که می‌کنیم جای خود را دارد فرآیندهای قانون کشور هم جای خودش را دارد.

وی افزود: اگر در واقع قضیه مشکلات قانونی وجود دارد خواهش می‌کنم حضرتعالی هم با کمیسیون کشاورزی و هم کمیسیون قضایی گفتگو کنید که اگر نیاز به اصلاح قانون است آن را اصلاح کنیم و اگر جایی قانون غلط اجرا می‌شود و خلاف قانون صورت می‌گیرد آن را هم می‌توان از طریق کمیسیون مربوطه پیگیری کرد و هم از طریق کمیسیون اصل 90.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet