خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1388/11/17 12:58:00
سرویس صحن

دستور کار هفتگی مجلس

**این هفته ۱۹ لایحه، ۸ طرح، ۴ گزارش کمیسیون و دو سوال از وزرای خارجه و امور اقتصادی و دارایی در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس این هفته طرح اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی، طرح شناسایی مصدومان در مناطق بمباران شده، طرح ساماندهی حمایت از مشاغل خانگی را در دستور کار خود دارند.

این هفته نمایندگان طرح اصلاح قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری، طرح برقراری عدالت آموزشی در خصوص پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی، طرح تعیین تکلیف چاه‌های آب قدیمی فاقد پروانه بهره‌وری، طرح تدوین و تنقیح قوانین و مقررات کشور و تقویت مرزبانی کشور را در صحن علنی مورد بررسی قرار خواهند داد.

مجلس این هفته بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان را در خصوص رسیدگی به لایحه امور گمرکی طبق اصل 85 قانون اساسی در دستور کار قرار داده است.

نمایندگان لایحه تسری حکم ماده 191 قانون مالیات‌های مستقیم به مالیات‌ها و عوارض کالا و خدمات، لایحه الحاق یک تبصره به قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه و اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی، لایحه اصلاح ماده 100 قانون شهرداری و لایحه چگونگی اعتراض کارکنان مشمول قوانین استخدامی نیروهای مسلح نسبت به آرای صادره از هیات‌های رسیدگی به تخلفات انضباطی را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

این هفته شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی برای پاسخگویی به سوال الیاس نادران نماینده مردم تهران در صحن علنی مجلس حاضر می‌شود.

همچنین منوچهر متکی وزیر امور خارجه برای پاسخگویی به سوال محمود حسینی دولت آبادی نماینده مردم برخوار باید در صحن علنی مجلس حضور به هم رساند.

از دیگر برنامه‌های هفتگی مجلس می‌توان به لوایح اعاده شده از شورای نگهبان از جمله موافقتنامه همکاری ایران و سوریه در زمینه حفظ نباتات، لایحه موافقتنامه همکاری قضایی ایران و افغانستان و لایحه موافقتنامه استرداد مجرمان ایران و افغانستان اشاره کرد.

در ادامه برنامه کاری این هفته نمایندگان لایحه موافقت نامه همکاری‌های گردشگری بین ایران و لبنان، لایحه الحاق ایران به پروتکل آمادگی، مقابله و همکاری در برابر سوانح آلودگی ناشی از مواد خطرناک و سمی مصوب 2000 میلادی، لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون بین المللی کنترل و مدیریت آب توازن و رسوبات کشتی‌ها، لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بازنگری کننده کنوانسیون مدارک شناسایی دریانوردان - لایحه الحاق دولت به کنوانسیون بین المللی نایروبی در باره انتقال لاشه کشتی‌ها- لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون بین المللی درباره مسئولیت مدنی برای خسارت آلودگی نفت سوخت کشتی - لایحه الحاق دولت ایران به مقاوله نامه کار دریایی مصوب سازمان بین المللی کار را به بحث و بررسی قرار می‌دهند.

نمایندگان مردم در خانه ملت، سپس کار بررسی لایحه اصلاح قانون عضویت ایران در برخی از سازمان‌ها و مجامع بین المللی و لایحه انصراف ایران از عضویت در قرارداد بین المللی مربوط به خط شاهین کشتی‌ها مصوب 1930 میلادی را مورد رسیدگی و رای گیری قرار می‌دهند.

درادامه برنامه کاری هفتگی مجلس نمایندگان لایحه موافقتنامه بین ایران و مونته‌نگر، ایران و صربستان به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف در مورد مالیات بر درآمد، سرمایه و پروتکل ضمیمه آن را به رای می‌گذارند.

اعضای هیات رئیسه مجلس 4 گزارش از کمیسیون‌های قضایی و حقوقی، اجتماعی، کشاورزی، آب و منابع طبیعی را نیز در دستور کار هفتگی مجلس قرار داده‌اند.

در برنامه کاری این هفته مجلس، گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در خصوص تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از وضعیت بازداشتگاه‌های کشور، گزارش کمیسیون اجتماعی مجلس در ارتباط با تقاضای تحقیق و تفحص عده‌ای از نمایندگان مجلس از عملکرد سازمان تامین اجتماعی و بازنشستگی کشور نیز به رای گذاشته می‌شود.

نمایندگان مردم در خانه ملت در خصوص گزارش کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی در خصوص وضعیت برنج‌های وارداتی به منشاء کشور هندوستان و وضعیت موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی را به رای قرار خواهند گذاشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet