هدر اصلی
1388/11/19 12:53:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون بودجه:

بخش‌ زیادی از درآمدهای بودجه غیر قابل تحقق است

**عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: بخش‌ زیادی از درآمدهای بودجه غیر قابل تحقق بوده و موجب می‌شود کشور با کسری بودجه مواجه شود.

"غفار اسماعیلی" در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: متاسفانه درآمدی که برای مالیات در بودجه در نظر گرفته شده به نظر می‌رسد با توجه به وضعیت صنعت، تجارت، اقتصاد و بازار بخش زیادی از آن با عدم تحقق درآمد همراه شود.

نماینده مردم هشترود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به طور حتم اعضای کمیسیون تلفیق بودجه سال 1389 مجلس تجدیدنظر لازم نسبت به درآمدهای غیرواقعی بودجه را مدنظر قرار می‌دهند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: در بررسی بودجه ماسعی خواهیم کرد به طور کارشناسی درآمدهای غیر واقعی را تعدیل کرده و به واقعیت نزدیک کنیم.

اسماعیلی در ادامه در خصوص هدفمند کردن یارانه‌ها اظهار داشت: علاوه بر درآمدهای غیرواقعی در در بخش هدفمند کردن یارانه‌ها، دولت در لایحه بودجه سال 89 ارقام بیشتری نسبت به مصوبات مجلس در نظر گرفته که در این موضوع هم باید تجدید نظر نسبت به آن اعمال شود.

وی تصریح کرد: در قانون هدفمند کردن یارانه‌ها برای دولت حداکثر 2 تا 4 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است که شامل 20 درصد میزانی است که حاصل  از افزایش قیمت انرژی در نظر گرفته شده در صورتی که در قانون بودجه این رقم حدود 8 هزار میلیارد تومان منظور شده است که خلاف قانون هدفمند کردن یارانه‌هاست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون تلفیق بودجه سال 89 مجلس شورای اسلامی با دقت نظر لازم موارد ابهام دار در بودجه سال آینده را اصلاح و برای تصویب به صحن علنی ارائه می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet