عید سعید غدیرخم
1388/12/02 10:00:00
سرویس صحن
جلالی در صحن علنی قرائت کرد

گزارش کمیته مشترک در خصوص مجازات‌های مرزی

**گزارش کمیته مشترک کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در مورد موادی از طرح تقویت مرزبانی جمهوری اسلامی ایران که در جلسه قبل مراعا مانده بود، قرائت شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "کاظم جلالی" سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در آغاز جلسه امروز گزارشی از کمیته مشترک کمیسیون متبوعش و قضایی برای بررسی موادی از این طرح در خصوص مجازات‌ها و مقررات جزایی متخلفین در مرز که به درخواست رئیس جلسه علنی گذشته مجلس تشکیل شده بود، در صحن علنی قرائت کرد.

وی اظهار داشت: جلسه‌ای با حضور اعضای کمیسیون امنیت ملی و قضایی مجلس تشکیل شد که در آن جلسه "موسی قربانی" مسئول تنقیح قوانین مجلس نیز حضور داشتند.

جلالی اعلام کرد: پس از بررسی طرح مذکور در کمیته مشترک مقرر شد که مواد 20، 22، 24 و 25 این طرح که در خصوص مجازات‌های جرایم مناطق مرزی است، حذف شوند.

وی با بیان اینکه همچنین قرار شد که کل مسائل مربوط به مجازات‌ها در قانون مجازات اسلامی منظور شود، گفت:‌ اعضای این کمیته مشترک تصمیم گرفتند که تبصره‌ای مبنی بر اینکه «چنانچه خسارت وارد، غیر عمومی باشد مرتکب صرفاً به پرداخت خسارت مکلف می‌شود» به ماده 23 طرح تقویت مرزبانی الحاق شود.

بر اساس ماده 20، هر یک از اتباع ایرانی که در منطقه مرزی یمن اموال غیر منقول را از جمله تحت عنوان اجازه به اتباع بیگانه واگذار نمایند و یا هر یک از اتباع بیگانه که عین منافع اموال غیر منقول را از جمله تحت عنوان اجاره به اتباع ایرانی واگذار نمایند، مجرم محسوب و به جزای نقدی محکوم می‌شوند.

مواد 22، 24 و 25 نیز در خصوص مجازات‌های نقدی و غیرنقدی جرایم مناطق مرزی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet