انتخابات ریاست جمهوری
1388/12/03 19:43:00
سرویس کمیسیون ها
3 بند از بخش بودجه درآمدی لایحه باقیمانده است

الزام دولت به حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی

**بر اساس مصوبه بعدازظهر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۸۹، وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف به حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای تولید برق، آب شرب، فراورده های نفتی، ارائه خدمات آزاد راهی و انرژی های نو شد.

علی بروغنی، عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 89 در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان این خبر افزود: در بند (ب) ماده 8 دولت اعلام کرده بود، به منظور تسهیل سرمایه گذاری بخش خصوصی برای تولید برق، وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است پرداخت بهای خرید برق تولیدی اینگونه تولید کنندگان را ( با اولویت تولید برق آبی و انرژی های تجدید پذیر) بر اساس قراردادهای منعقده بین وزارت نیرو ( شرکت های دولتی تابعه) و فروشندگان برق فوق با حق برداشت ازمنابع داخلی شرکت های مرتبط و یا ردیف های یارانه انرژی مندرج دراین قانون، حسب مورد تضمین نماید؛ که با تصمیم اعضای کمیسیون تلفیق عبارات" آب شرب، فرآورده های نفتی، خدمات آزادراهی و انرژی های نو" به این ماده افزوده شد.

وی افزود: کمیسیون جز(ز) بند 7 مبنی بر اینکه "دستگاه های اجرایی مکلفند نسبت به اجرای فصل دوم قانون مدیریت خدمات کشوری از جمله در مورد تصدی های موضوع ماده 9 قانون مذکور اقدام نمایند. اداره بیمارستان ها به صورت هیئت امنایی و نیز طرح های دانشگاهی با رعایت مقررات مربوط از جمله مفاد بندهای 24 ( با حذف جدول شماره 20 ) و 29 قانون بودجه سال 1388 خواهد بود"، را عینا به تصویب رساند.

نماینده مردم سبزوار ادامه داد: کمیسیون تلفیق همچنین جز (الف) بند 8 را بدون تغییر به تصویب رساند.

به این ترتیب مصوب شد که به دستگاه های اجرایی اجازه داده می شود:
الف 1- اموال منقول و غیر منقول خود را به فروش رسانده و وجوه حاصل را به درآمد عمومی کشور نزد خزانه داری کل، موضوع ردیف (210204) جدول شماره 5 این قانون واریز نمایند. معادل 100 درصد ازوجوه حاصل ای جزء از محل اعتبار جزء 7 ردیف (530000) جدول شماره 9 این قانون در اختیار دستگاه اجرایی ذیربط مورد ملی یا استانی قرار خواهد گرفت تا نود و پنج درصد آن را صرف اجرای طرح های تملک دارایی های سرمایه ای نیمه تمام مصوب، تجمیع ساختمان های اداری و تبدیل به احسن نمودن اموال مذکور و پنج درصد باقی مانده را صرف پرداخت کمک به تعاونی های مسکن و اعتبار کارکنان نمایند.
الف 2- طرح های تملک دارایی های سرمایه ای نیمه تمام، تکمیل شده و آماده بهره برداری ملی و استانی از محل منابع داخلی از جمله طرح های فصل های بهداشت و سلامت، آموزش، توسعه علوم و فناوری و فرهنگی و هنر، رسانه های جمعی و گردشگری را به شرط حفظ موضوع و کاربری این طرح ها به صورت نقد و اقساط به متقاضیان بخش های خصوصی و تعاونی واگذار نمایند. وجوه حاصل از واگذاری ها به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل، موضوع ردیف (310802) جدول شماره 5 این قانون واریز شده و معادل صد در صد آن از محل اعتبار جزء یک ردیف (106000) جدول شماره 8 این قانون در اختیار دستگاه واگذار کننده قرار می گیرد تا برای تکمیل طرح های تملک دارایی های سرمایه ای نیمه تمام یا برای پرداخت تسهیلات در قالب وجوه اداره شده به خریداران طرح های تملک دارایی های سرمایه ای هزینه نمایند. وزارت آموزش و پرورش مجاز است پنجاه درصد منابع حاصل از بابت مدارس غیر انتفاعی و صندوق حمایت از توسعه مدارس غیر دولتی موضوع ماده 14 قانون اصلاح قانون تاسیس مدارس غیر انتفاعی مصوب 1387 هزینه نماید.
محمدحسین فرهنگی دیگر عضو کمیسیون تلفیق بودجه نیز در خصوص جلسه بعدازظهر این کمیسیون گفت: باتوجه به مصوبات امروز که به بخش های درآمدی مربوط می شد، تنها 3 مورد از این بخش باقی مانده که تصور می کنم در جلسه فردا به تصویب برسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet