عید سعید غدیرخم
1388/12/06 14:57:00
سرویس اقتصادی
در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید

مفتح: واردات خودرو دیزل آزاد شد

**براساس مصوبه کمیسیون تلفیق تولید انواع خودرو با سوخت دیزل و گازوئیل قابل تولید و واردات آن آزاد می شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمدمهدی مفتح" در نشست خبری امروز (پنجشنبه) با خبرنگاران رسانه‌ها در تشریح مصوبات جلسه صبح و روز گذشته کمیسیون تلفیق اظهار داشت: ‌تعرفه نوشابه های گازدار مانند سال 88 خواهد بود و عوارض آن مانند سال گذشته خواهد بود اما وزارت دارایی مکلف خواهد شد تا این عوارض را وصول نماید.
مفتح در توضیح این مطلب اظهار داشت:‌ عوارض نوشابه تا 50 میلیارد تومان اضافه خواهد شد و این مسئله به معنای گران شدن نوشابه ها و عوارضی بر هر لیتر نوشابه نیست.  در سالهای قبل به دلیل آنکه متولی برای این امر وجود نداشت مالیات کمتری وصول می شد اما وزارت دارایی در سال جدید برای این امر موظف شده است.
سخنگوی کمیسیون تلفیق اظهار داشت: ‌بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق نوشابه های با پایه میوه و دوغ بدون گاز از این امر مستثنی هستند.
مفتح در ادامه افزود: ‌در بررسی های کمیسیون بر مبنای محاسبات قیمت نفت بر مبنای 65دلار تصویب شده است.
وی تاکید کرد:‌ قیمت 65 دلار در هیچ جای بودجه نوشته نمی شود و نفت به قیمت روز به فروش می رسد؛ اما برای تعیین برخی ارقام و اعداد این پیش بینی لازم است. همچنین نرخ دلار در لایحه بودجه 985تومان پیش بینی شده بود که به همان صورت نیز به تصویب کمیسیون رسید.
مفتح در ادامه افزود: در ردیف در آمدی مطلبی را تحت عنوان مالیات بر واردات داریم و این رقم در لایحه بودجه 7517میلیارد تومان پیش بینی شده؛ اما این رقم در کمیسیون به 10هزار میلیارد تومان افزایش یافت و به عبارت دیگر مالیات بر واردات از مبلغ 7هزار و 500میلیارد تومان لایحه به 10هزار میلیارد تومان افزایش یافت.
سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: ‌در این کمیسیون مقرر شد که وزارت بازرگانی و کمیسیون ماده یک که تعرفه واردات را تنظیم می کند به گونه ای سیاست گذاری نماید که ده هزار میلیارد تومان مالیات وصول شود و از طرف دیگر زمینه حمایت از تولید داخلی فراهم شود.
وی در توضیح مطلب فوق افزود: ‌تعرفه هایی که وضع می شود ضمن وصول 10هزار میلیارد تومان از تولید داخلی با حفظ رقابت و ارتقا کیفیت حمایت شود .
مفتح گفت: ‌در کمیسیون مقرر شد که تولید انواع خودرو با سوخت دیزل و گازوئیل قابل تولید و واردات آن آزاد شود.
وی ادامه داد: همچنین در راستای مقابله باقاچاق کالا مقرر شد، ‌کلیه  کالاهای وارداتی در سال 89به گونه ای باشد که در سامانه ایران کد قابل رهگیری باشد.
وی افزود: ‌در مصوبه دیگر کمیسیون مقرر شد که در جهت ایجاد بازار رقابتی و ایجاد کیفیت خودروهای ساخت داخل حقوق ورودی اعم از حقوق گمرکی و سود بازرگانی برای واردات خودرو در سال 89با میانگین 70درصد باشد.
مفتح در ادامه گفت: ‌همچنین در زمینه خدمات الکترونیکی سازمان ثبت احوال، ‌کمیسیون مقرر کرد‌ جهت پاسخ به استعلامها و خدمات الکترونیکی که سازمان ثبت احوال ارائه می دهد برای تعرفه مشخصات هویتی 80تومان و برای گواهی ها 1000تومان در نظر گرفته شود.
وی در پایان گفت :‌کمیسیون در حال حاضر  بررسی اوراق مشارکت را در دستور کار خواهد داشت

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet