خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1388/12/08 12:18:00
سرویس کمیسیون ها
کمیسیون فرهنگی برسی می‌کند

استفاده از نام‌های فارسی در معابر و مناظر عمومی

**کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در این هفته استفاده از اسامی زبان فارسی در تابلوها، معابر و مناظر عمومی در سطح شهرها در این هفته با حضور مسؤولین دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط بررسی می‌کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، کمیسیون آموزش و تحقیقات در جلسه روز یکشنبه به بررسی ابطال آزمون دستیاری تخصصی پزشکی می‌پردازد.

این کمیسیون در همین جلسه مصوبه شورای عالی اداری درمورد تأسیس سازمان مهارتهای حرفه‌ای و محول کردن مراکز آموزش فنی و حرفه ای به وزارت کار و طرح تغییر نظام آموزشی کشور را نیز بررسی می‌کند.

حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش جهت پاسخگویی به سؤالات نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه، محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در جلسه روز دوشنبه کمیسیون آموزش و تحقیقات حضور می‌یابد.

در همین جلسه کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به سؤالات علی‌اکبر اولیاء نماینده یزد و صدوق، سید نجیب حسینی نماینده مینودشت و کلاله (دو فقره)، محمدرضا خباز نماینده کاشمر، یوسف نجفی نماینده مراغه و عجب‌شیر، جعفر قادری نماینده شیراز، محمدجواد نظری‌مهر نماینده کردکوی، ترکمن و بندرگز و حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان پاسخگو خواهد بود.

 

کمیسیون اجتماعی

کمیسیون اجتماعی در روز یکشنبه تشکیل جلسه می‌دهد و در این جلسه به بررسی طرح ناظر بر تأسیس و فعالیت سازمانهای مردم نهاد (غیردولتی) و لایحه جامع منابع طبیعی و آبخیزداری کشور می‌پردازد.

بررسی طرح مقررات امور پزشکی، دارویی و مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی نی زدر دستورکار جلسه روز یکشنبه کمیسیون اجتماعی قرار دارد.

جلسه کارگروه رفاه اجتماعی برای بررسی طرح عدم لزوم بیمه مجوز اجباری شاغلین فصلی و ساکنین شهرهای با جمعیت کمتر از بیست هزار نفر که نزد صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر بیمه می‌باشند و جلسه کارگروه تعاون برای بررسی طرح تأسیس شرکتهای تعاونی توسعه و عمران شهرستانی نیزدر همین روز تشکیل می‌شود.

 

کمیسیون اقتصادی

کمیسیون اقتصادی در جلسه روز یکشنبه خود به بررسی تقاضای تحقیق و تفحص امیری نماینده زرند درخصوص واردات کالا و اقلام مختلف می‌پردازد.

این کمیسیون در همین روز جلسات تحقیق و تفحص در امور بانکهای کشور را ادامه می‌دهد.

در جلسه روز دوشنبه کمیسیون اقتصادی نیز سیدشمس‌الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی به دو سوال نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه و دو سوال سیدعلی ادیانی نماینده قائم‌شهر و سوادکوه و همچنین سوالات محمدقیوم دهقانی نماینده ایرانشهر، عباسعلی نورا نماینده زابل، محمدعلی خباز نماینده کاشمر، عیسی جعفری نماینده بهار و کبودرآهنگ، علی مطهری نماینده شبستر، موسی‌الرضا ثروتی نماینده بجنورد و جاجرم، حسن ونایی نماینده ملایر، فرهاد بشیری نماینده پاکدشت و خلیل حیات مقدم نماینده بندر ماهشهر و امیدیه پاسخ می‌دهد.

 

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

حیدر مصلحی وزیر اطلاعات با حضور در جلسه روز یکشنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به سؤالات موسی‌الرضا ثروتی نماینده بجنورد، جاجرم، مانه، سملقان و گرمه، محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر، سؤال مشترک علیرضا زاکانی نمایندگان تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و محمد دهقانی نقندر نماینده چناران و بینالود، سؤال مشترک پانزده نفر از نمایندگان و سوال عبدالجبار کرمی نماینده سنندج، کامیاران و دیواندره پاسخ می‌گوید.

 

 

کمیسیون تلفیق

ادامه بررسی لایحه بودجه سال 1389 کل کشور بر اساس برنامه مصوب اعلام شده همچنان در دستورکار کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده قرار دارد.

 

کمیسیون بهداشت و درمان

صادق محصولی وزیر رفاه و تأمین اجتماعی با حضور در جلسه روز یکشنبه کمیسیون بهداشت و درمان به سؤالات سیدجلال یحیی‌زاده نماینده تفت و میبد، حسن نوروزی نماینده رباط کریم، بهروز جعفری نماینده سمیرم، نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه، عیسی جعفری نماینده بهار و کبودرآهنگ و مصطفی مطورزاده نماینده خرمشهر پاسخ می‌گوید.

در همین روز مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت پاسخگویی به سؤالات جهانبخش امینی نماینده کرمانشاه و سیدنجیب حسینی نماینده کلاله و مینودشت در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان حضور می‌یابد.

ادامه بررسی طرح مقررات امور پزشکی، دارویی و مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دیگر دستور جلسه روز یکشنبه کمیسیون بهداشت و درمان است.

 

کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی

کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی رورزهای یکشنبه و سه‌شنبه هفته جاری جلسه خواهد داشت و در این جلسات طرح‌های ارجاعی به کمیسیون در خصوص اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس ‌شورای‌ اسلامی را بررسی می‌کند

 

کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور

کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در جلسه روز یکشنبه خود به بررسی دو طرح "اصلاح تبصره ماده (18) قانون نوسازی و عمران شهری مصوب 1347 و اصلاحات بعدی" "الحاق یک تبصره به ماده (4) اصلاحی قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب مصوب 28/7/1381" خواهد پرداخت.

رسیدگی به طرح اصلاح بند «ل» ماده (68) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران و تشکیل جلسه کارگروه تقسیمات کشوری، شوراها و شهرداری‌های نیز در دستور کار روز یکشنبه این کمیسیون قرار دارد.

کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور روز دوشنبه نیز به لایحه استفساریه تبصره (2) ماده 82 مکرر 2 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1382 و طرح‌های اصلاح ماده واحده قانون محل مطب پزشکان مصوب 1366 و اصلاح بند (1) ماده (71) قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی و انتخاب شهرداران مصوب 1375 و اصلاحات بعدی آن رسیدگی خواهد کرد.

 

کمیسیون صنایع و معادن

کمیسیون صنایع و معادن در روز یکشنبه جلسه خواهد داشت و در این جلسه به بررسی نهایی طرح اصلاح مواد (38) و (39) قانون مالیات بر ارزش افزوده خواهد پرداخت.

اعضای این کمیسیون در جلسه روز یکشنبه خود همچنین بررسی طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی را ادامه می‌دهند.

جلسه کارگروه صنعت این کمیسیون برای ادامه بررسی مشکلات شرکت صنعتی سدید و بررسی ابهامات قانون رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری صنعتی نیز در همین روز برگزار خواهد شد.

 

کمیسیون عمران

کمیسیون عمران در جلسه روز یکشنبه هفته جاری خود رسیدگی به لایحه امور گمرکی و گزارش ریاست سازمان تأمین اجتماعی کشور را ادامه می‌دهد.

کارگروه حمل و نقل این کمیسیون نیز برای بررسی مسائل مربوط به شرکت هوافضائی درنا در همین روز تشکیل جلسه خواهد داد.

بررسی طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی و دعوت از غرضی ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور نیز در دستورکار جلسه روز دوشنبه کمیسیون عمران قرار دارد.

 

کمیسیون فرهنگی

کمیسیون فرهنگی در روز یکشنبه تشکیل جلسه می‌دهد و در این جلسه موضوع استفاده از اسامی زبان فارسی در تابلوها، معابر و مناظر عمومی در سطح شهرها با حضور مسؤولین دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط را بررسی می‌کند.

 

کمیسیون قضایی و حقوقی

کمیسیون قضایی و حقوقی در روز یکشنبه بررسی لایحه آئین دادرسی دیوان عدالت اداری را ادامه می‌دهد.

جلسه کارگروه تخصصی حقوق خصوصی این کمیسیون نیز برای بررسی نظارت بر رفتار و عملکرد قضات روز دوشنبه تشکیل می‌شود.

 

کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی

کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در این هفته روز یکشنبه تشکیل جلسه می‌دهد و بررسی عملکرد و برنامه‌های آتی سازمان شیلات ایران را در دستورکار خود دارد.

همچنین ادامه رسیدگی به طرح و لایحه جامع منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از دیگر برنامه‌های این جلسه کمیسیون کشاورزی است .

 

کمیسیون اصل نودم قانون اساسی

کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در روز یکشنبه هفته جاری رسیدگی به پرونده‌های مطروحه در این کمیسیون رسیدگی می‌کند.

جلسات کارگروه‌ فرهنگی، رفاهی ‌و اجتماعی و کارگروه سیاسی و نظامی کمیسیون برای‌‌رسیدگی‌به شکایات‌واصله نیز در این روز تشکیل می‌شود.

کمیسیون اصل 90 در روز دوشنبه به بررسی نامه‌ةای سازمان ثبت احوال کشور و وزارت امور خارجه می‌پردازد.

کارگروه اقتصادی، فنی و عمرانی، کارگروه قضایی و حقوقی و کارگروه امور ویژه این کمیسیون نیز  برای رسیدگی به شکایات واصله در این روز تشکیل جلسه می‌دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet