انتخابات ریاست جمهوری
1388/12/09 11:48:00
سرویس صحن

تصویب فوریت طرح دفاتر پیشخوان خدمات دولت

**مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی موافقت کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه‌علنی امروز به بررسی طرح دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی پرداختند و یک فوریت طرح مزبور را با 113 رای موافق و 13رای مخالف به تصویب رساندند.

در مقدمه توجیهی این طرح آمده است: در طی حداقل 8سال گذشته دفاتر خدمات ارتباطی به نیت پیشخوان دولت تاسیس و شروع به کار کردند. امروز حدود 4500 دفتر در سطح کشور موجود است که خیلی‌ها به خاطر عدم تحقق هدف اصلی (پیشخوان دولت) از صرفه اقتصادی افتاده‌اند و به سمت تعطیلی کشیده شدند. باتوجه به ضرورت تحقق دولت الکترنیک و تجربه موفق این دفاتر در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طرح زیر ارائه می‌شود. لازم به ذکر است آیین‌نامه اجرایی نیز از طرف دولت تهیه شده و طرح زیر باعث تسریع در روند اجراء خواهد شد.

در صورت تصویب نهایی این طرح کلیه دستگاههای اجرایی، نهادهای انقلاب اسلامی و بخش عمومی غیردولتی موظفند کلیه خدمات قابل ارائه در خارج از محیط اداری خود را به دفاتر پیشخوان خدمات دولت که توسط بخش غیردولتی ایجاد و مدیریت می‌شود واگذار کنند.

براین اساس ایجاد دفاتر و واحدهای کاری برای این خدمات ممنوع بوده و کلیه دفاتر دائر فعلی باید به پیشخوان دولت تغییر یابند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet