آغاز هفته وحدت
1388/12/10 11:05:00
سرویس صحن
حیدری: بر اساس گزارش کمیسیون کشاورزی

در ماموریت دستگاه‌ها ناهماهنگی‌ها و ابهاماتی وجود دارد

**نماینده اردل، فارسان، ‌کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مورد برنج‌های وارداتی آشکارا نشان می‌دهد، ناهماهنگی‌ها، تداخل‌ها و ابهامات در ماموریت دستگاه‌ها وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "نورالله حیدری دستنایی" پس از قرائت گزارش کمیسیون کشاورزی در مورد منشاء آلودگی برنج‌های وارداتی اظهار داشت: اقدام برای بررسی و کشف حقیقت در هر موضوعی ممدوح و پسندیده است و لذا از هیات رئیسه محترم که چنین فرصت‌هایی را فراهم می‌کند و از کمیسیون کشاورزی که زحمت بررسی را بر دوش داشته‌اند تشکر می‌کنم.

نماینده اردل و فارسان در خصوص این گزارش گفت: گزارش مزبور همچون گزارش‌هایی که با رویکرد فوق انجام می‌شوند به طور آشکار نشان می‌دهد یکسری ناهماهنگی‌ها‌، تداخل‌ها و ابهامات در ماموریت دستگاه‌ها وجود دارد که باید چاره اندیشی ریشه‌ای در خصوص آن صورت گیرد.

حیدری افزود: مزید بر این دستاورد گویای این حقیقت است که برخی قوانین و مقررات در مقام اجرا، ناقص، نارسا و دارای تفسیرهای متعارض هستند و راه خروج از این ضایعه صرفا ارائه طرح یا لایحه اصلاحی نیست بلکه باید اساس و شالوده قانوگذاری مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

وی یادآور شد: برخی مدیران به رغم اثبات و بداهت قصور و کوتاهی آنها از جمله در وظیفه مورد بررسی، از قبول خطا و لغزش خود طفره می‌روند و با استنکاف خود بررسی را دچار مشکل می‌کنند که در این گزارش به شکل بارز مشهود است.

حیدری با بیان اینکه نکته اساسی‌تر نقد خود این گزارش است خاطرنشان کرد: کمیسیون محترم کشاوزی هم مانند دستگاه‌هایی که در گزارش به آنها اشاره کرده، دچار برخی تناقض‌گویی‌ها شده و لذا نتوانسته‌ است راه حل مفیدی را ارائه دهد و اساسا گره‌ای را نگشوده است.

نماینده اردل و فارسان گفت: گزارش مذکور فاقد دستاورد لازم است.

وی تاکید کرد: شما همکاران گرامی قضاوت کنید اگر جلسات کمیسیون محترم به اذعان خودشان بررسی مفصل کارشناسی، جلسات متعدد و بررسی کلیه ابعاد موضوع را صورت داده است. پس چرا کمیسیون محترم حقیقتی را کشف نکرده است که بالاخره برنج‌های وارداتی آلوده بوده‌اند یا نه و اگر بوده‌اند چه کسانی مقصر هستند و اگر نبوده‌اند چرا و چه کسانی جامعه را دچار تشویش و اضطراب کرده‌اند. ولی با کمال تاسف باید گفت ماحصل بررسی مورد اشاره به این نکته رسیده است که مجددا مجلس هیاتی را برای کشف موضوع مشخص نماید و آن هیات مقصرین را به پای میز محاکمه بکشاند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet