هدر اصلی
1388/12/10 12:18:00
سرویس صحن
نماینده رشت:

برنج‌ کاری در کشور ما توجیه اقتصادی ندارد

**نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: روند برنج‌ کاری در کشور ما نه توجیه اقتصادی دارد و نه کشاورز و بازار از آن راضی است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "حسن تامینی لیچایی" در جلسه علنی روز دوشنبه، پس از قرائت گزارش کمیسیون کشاورزی در مورد برنج‌های وارداتی اظهار داشت: ما نشست‌های زیادی در خصوص این برنج‌ها داشتیم و از نظر بهداشتی بررسی‌های زیادی صورت گرفته است.

وی افزود: من به عنوان کسی که خودش و خانواده‌اش سال‌ها برنج کار بوده‌اند نکاتی را عرض می‌کنم که جای تامل و تعمق بیشتری دارد و اگر به آنها توجه نکنیم در آینده با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهیم شد.

تامینی خاطرنشان کرد: امروز مشکلات بسیار زیاد روحی بر کشاورزان حاکم شده و ما نمایندگان هم هیچ جوابی برای سوالات و گرفتاری‌های آنان نداریم.

نماینده رشت ادامه داد: تا کی باید عدم هماهنگی‌ها وجود داشته باشد و انواع وزارتخانه‌ها، حرف‌های متفاوتی بزنند. با وزارت بازرگانی می‌نشینیم یک حرف می‌زند، با وزارت کشاورزی می‌نشینیم چیز دیگری می‌گویند، تا کی باید به این بحث‌ها ادامه دهیم.

وی گفت: بنده بسیاری از کشورهای برنج خیز را از نزدیک دیدم؛ آنها به روند ما در داخل کشور در بحث برنج و برنج کاری می‌خندیدند چون نه توجیه اقتصادی دارد و نه کشاورز و نه بازار راضی است.

تامینی اظهار داشت: اگر بین کشاورزان گشتی بزنید و سوالی از آنها بکنید اگر توانستید کشاورزی را بیابید که از کار کشاورزی راضی باشد من به شما جایزه می‌دهم. چون نمی‌توانید چنین کسی را پیدا کنید.

نماینده رشت با اشاره به بیماری‌هایی که برای کشاورزان پیش می‌آید تصریح کرد: ما چه امکاناتی برای کشاورز فراهم کردیم؟ این برای کشاورز توجیه پذیر نیست.

وی اظهار داشت: من از همه عزیزان خصوصا از هیات رئیسه و رئیس ارزشی مجلس شورای اسلامی که همان ماه‌های اول به گیلان آمدند و شرایط سخت کشاورزان را دیدند، تشکر می‌کنم.

وی گفت: ما از هیات رئیسه و نمایندگان محترم می‌خواهیم که از کشاورزان حمایت کنند تا انشاالله بتوانیم از این شرایط سخت خارج شویم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet