هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ادیانی به خانه ملت خبر داد

ارسال پرونده برنجهای آلوده به قوه قضاییه

سرویس اقتصادی
**عضو مجمع نمایندگان استان شمالی کشور از ارسال پرونده برنجهای آلوده به قوه قضاییه خبر داد و گفت: این پرونده به کمیسیون اصل 90 مجلس هم ارجاع خواهد شد.
سه‌شنبه 7 اردیبهشت 1389 ساعت 09:33

علی ادیانی نماینده قائمشهر در مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره پرونده برنجهای آلوده گفت: کمیسیون کشاورزی مجلس درخصوص برنجهای آلوده گزارش خوبی تهیه کرده بود که قبل از پایان سال 88 در صحن مجلس قرائت شد و بر آلوده بودن این برنجها صحه گذاشت.

وی با اشاره به محتوای این گزارش تاکید کرد: مجلس بر آلوده بودن برنجهای وارداتی تاکید کرد و اعلام داشت که متاسفانه مسوولین در این زمینه کوتاهی کرده و در مبادی ورودی و نظارت بر واردات برنج کنترل مناسبی صورت نگرفت.

به گفته این نماینده استان مازندران برنجهای وارداتی فاقد استاندارد لازم بوده و از نظر بهداشتی و کیفیت نیز مورد تایید نبوده و از سطح پایینی برخوردار است.

ادیانی افزود: به رغم تهیه چنین گزارشی از سوی مجلس شورای اسلامی، وزارت بهداشت معتقد است که این برنجها هیچ آلودگی نداشته و استانداردهای لازم بین المللی را دارا هستند.

وی گفت: نمایندگان سه استان شمالی کشور و همچنین مجلس شورای اسلامی در حال حاضر منتظر جمع بندی نهایی پرونده برنجهای آلوده از سوی کمیسیون کشاورزی مجلس است و قطعا این پرونده پس از آماده شدن در اختیار قوه قضاییه قرار می گیرد تا با خاطیان واردکنندگان برنجهای آلوده برخورد شود.

نماینده قائمشهر و سوادکوه با اشاره به وظیفه کمیسیون اصل 90 مجلس که رسیدگی به شکایات طرز کار سه قوه را برعهده دارد، گفت: این ظرفیت وجود دارد تا پرونده برنجهای آلوده به کمیسیون اصل 90 مجلس هم ارسال شود تا به طرز کار دستگاه های مسئول در این زمینه و کوتاهی های صورت گرفته رسیدگی شود.

ادیانی تاکید کرد: باید از گزارش کمیسیون کشاورزی مجلس که صادقانه و با کار کارشناسی آن را تهیه کرد و به اطلاع عموم رساند، دفاع کرد و توجه داشت که این گزارش مورد احترام مجلس و مورد قبول نمایندگان است و باید مورد استناد واقع شده و با خاطیان و مقصرین برخورد جدی می شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000