ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/02/07 12:55:00
سرویس بین الملل
در دیدار سفیر سوئیس عنوان کرد

انتقاد لاریجانی از اقدامات ضد اسلامی در غرب

**رییس مجلس شورای اسلامی با تقبیح برخی اقدامات ضداسلامی دنیای غرب خاطرنشان ساخت: برخی اقدامات اهانت آمیز در دنیای غرب علیه دین مبین اسلامی، نتیجه ای جز خشم و غضب مردم مسلمان جهان را در پی نخواهد داشت.

به گزارش خانه ملت، "لیویا لوی آگوستی"، سفیر سوئیس در تهران صبح امروز سه شنبه با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار ابتدا لاریجانی با اشاره به روند روابط دو کشور در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و تجاری آن را خوب و برخوردار از یک چارچوب تعریف شده و مبتنی بر احترام متقابل توصیف کرد و گفت: هنوز ظرفیت های دیگری وجود دارد که در جهت گسترش مناسبات دو کشور باید به کار گرفته شود.

وی استفاده حداکثری از ظرفیت های تاثیرگذار دیپلماسی پارلمانی به ویژه افزایش رفت وآمدهای پارلمانی در سطوح مختلف را از دیگر راههای مهم گسترش هر چه بیشتر مناسبات و همکاری های فیمابین دانست و با اشاره به دعوت مشترک رئیس پارلمان سوئیس و رئیس اتحادیه بین المجالس از رئیس مجلس شورای اسلامی برای شرکت در سومین اجلاس روسای مجالس جهانی در اواخر تیرماه سال جاری در ژنو سوئیس اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی دیپلماسی پارلمانی را در جهت تقویت روابط و همکاری های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی مفید و موثر می داند و از آن استقبال می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با تقبیح برخی اقدامات ضداسلامی دنیای غرب خاطرنشان ساخت: برخی اقدامات اهانت آمیز در دنیای غرب علیه دین مبین اسلامی، نتیجه ای جز خشم و غضب مردم مسلمان جهان را در پی نخواهد داشت.

لاریجانی در پایان از همکار سوئیسی خود برای سفر به تهران دعوت بعمل آورد.

در ادامه این ملاقات همچنین لیویا لوی آگوستی سفیر سوئیس در تهران، روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران را خوب و مبتنی بر مفاهمه و احترام متقابل ارزیابی کرد و گفت: مناسبات فیمابین از پیشرفت سازنده ای برخوردار بوده است.

وی در ارتباط با موضوع اهانت در برخی کشورهای غربی به نمادها و ارزش های اسلامی نیز گفت: دولت سوئیس برای آزادی ادیان بعنوان یک اصل مهم و بنیادین ارزش و احترام زیادی قائل است و اقدامات ضد اسلامی و تحریک کننده مسلمانان را مردود می داند.

سفیر سوئیس در ادامه با اشاره به موضوع هسته ای کشورمان نیز تاکید کرد: سوئیس بر این باور است که تمام مسائل و اختلافات بین اعضای جامعه ملل و از جمله مساله هسته ای ایران باید تنها از طریق مذاکره و گفتگو حل و فصل شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet