هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کامران:

بی‌نظمی‌ها در مجلس از عدم تعهد کاری ناشی می‌شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
**نماینده مردم اصفهان تاکید کرد: تا زمانی که سازوکاری برای حضور نمایندگان در تصمیم‌گیری پیرامون لوایح و طرح‌ها اندیشیده نشود، و تعهدی به آن نباشد روال بی‌نظمی در مجلس ادامه خواهد داشت.
سه‌شنبه 7 اردیبهشت 1389 ساعت 16:03

حسن کامران نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به گلایه اخیر رهبر معظم انقلاب پیرامون بی‌نظمی در مجلس و گزارش اخیر عدم مشارکت شماری از نمایندگان در رای‌گیری طرح‌ها و لوایح مهم کشور، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب بارها پیرامون رعایت ‌نظم و نیز ساده‌زیستی نمایندگان و مسئولان تذکر داده‌اند که البته به این تذکرات بسیار کم توجه شده است.

 وی با انتقاد از عدم رعایت اصلاح الگوی مصرف در مجلس، افزود: مجلس باید پاسخگو باشد که این قوه چه اقداماتی در راستای تحقق این امر انجام داده است.

 کامران با انتقاد از هیئت‌رئیسه مجلس که چرا هنوز سازوکاری برای نظم و نیز ساده‌زیستی در مجلس نیندیشیده‌اند، خاطرنشان کرد: تا زمانی که سازوکاری برای حضور نمایندگان در تصمیم‌گیری پیرامون لوایح و طرح‌ها اندیشیده نشود و تعهدی به آن نباشد، روال بی‌نظمی در مجلس و حتی هیئت رئیسه ادامه خواهد داشت.

 وی سپس با هشدار به این موضوع که باید امتیازاتی که به نمایندگان اختصاص می‌یابد، حذف شود، نسبت به سفرهای غیرضروری برخی مسئولان و نمایندگان به از غیر شخصی و رواج آن انتقاد کرد.

کامران با اشاره‌ به سالروز فرمان 8 ماده‌ای رهبر معظم انقلاب پیرامون مفاسد اقتصادی، گفت:‌ چندین سال است که از فرمان 8 ماده‌ای رهبر معظم انقلاب درباره مفاسد اقتصادی می‌گذرد و هنوز شاهد برخورد جدی دستگاه‌ها و قوا با این فساد که از فساد سیاسی ناشی می‌شود، نیستیم.

 وی در ادامه از دستگاه قضا خواست تا با مفسدین دانه درشت برخورد صحیح و قاطعی کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به نامگذاری امسال به نام همت مضاعف و کار مضاعف گفت که باید تعطیلات تابستانی نمایندگان مجلس علی‌رغم آنکه یک ماه مرخصی دارند، حذف شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000