هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینیان:

همه باید در مقابل قانون یکسان دیده شوند

سرویس دیگر رسانه‌ها
**به اعتقاد رییس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس، در مبارزه با مفاسد اقتصادی از لحاظ قانونی و ساختاری مشکلی وجود ندارد، بلکه مشکل از ناحیه‌ی افرادی است که برای مبارزه با مفاسد انتخاب می‌شوند.
سه‌شنبه 7 اردیبهشت 1389 ساعت 17:24

روح‌اله حسینیان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به 9 اردیبهشت سالگرد صدور فرمان 8 ماده‌ای مقام معظم رهبری به قوای سه‌گانه درباره‌ی مبارزه با مفاسد اقتصادی، گفت: اگر این افراد، شخصیت‌هایی باشند که به هیچ فرد و گروهی تعلق خاطر نداشته باشند و تنها مردم، خدا، اسلام و انقلاب برایشان مهم باشد، قطعا می‌توانند با قاطعیت تمام ریشه‌ی فساد را بخشکانند و با مفسدان اقتصادی برخورد قاطع کنند.

وی از وجود افراد بانفوذی که به گفته‌ی وی بعضا مانع اجرای این فرمان می‌شوند اظهار تاسف و ناخشنودی کرد و گفت: متاسفانه در عمل هنوز با افرادی که مفاسد زیادی در سابقه‌شان ثبت شده به دلیل نفوذی که بین افراد و بعضی ارگان‌ها دارند، برخورد نمی‌شود.

رییس کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس درخصوص راهکارهای پیشنهادی برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های سیاسی و جناحی از مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: البته در ابتدا باید به این موضوع عمل شود و بعد به سراغ راه‌های جلوگیری از سوءاستفاده از آن رفت. به این معنا که اول باید قضات مستقل و آگاه و شجاع برای برخورد با این مساله پیدا شوند و پس از آن از سوءاستفاده‌ها جلوگیری کرد.

وی با تاکید بر همکاری سران سه قوه و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی در مبارزه با مفاسد اقتصادی تصریح کرد: قوه‌ی مجریه می‌تواند با انتصاب افراد سالم و درست از وقوع جرم و فساد اقتصادی جلوگیری کند و قوه‌ی قضاییه نیز می‌تواند با برخورد قاطع ریشه این فساد را بکند و البته قوه‌ی مقننه باید با قانون‌گذاری مانع سوءاستفاده‌های اقتصادی شود. لذا اگر این سه قوه دست به دست هم دهند می‌توانند تاثیر به‌سزایی در جلوگیری از جرایم اقتصادی و برخورد با این جرایم داشته باشند.

حسینیان، این همکاری را تا کنون دارای نتایج ملموسی که بشود آنها را دسته‌بندی کرد ندانست و گفت: متاسفانه تا کنون مشاهده نکردیم که در جلسات قوا این اشکالات ساماندهی شود و به دنبال حل مشکلات بروند.

حسینیان ماده 7 این فرمان 8 ماده‌ای را که در آن عنوان شده در امر مبارزه با فساد نباید هیچ تبعیضی دیده شود و هیچ‌کس و هیچ نهادی هم نباید استثنا شود را مهم‌ترین اصل این فرمان دانست و گفت: همه‌ی کسانی که صاحب نفوذ هستند و یا نیستند باید در مقابل قانون یکسان دیده شوند و با افراد طبقات مختلف می‌بایست طبق این فرمان برخورد یگانه داشت.

وی از رعایت این بند تا کنون اظهار نارضایتی کرد و گفت: متاسفانه در بعضی موارد از این لحاظ برخورد قاطع با متخلفین صورت نگرفته است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000