هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابراهیمی:

آمریکا از هم‌پیمانی آفریقا و آمریکای لاتین با ایران هراسان است

سرویس دیگر رسانه‌ها
**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکای لاتین درحال نزدیک شدن به سیاست‌های ایران است، تاکید کرد: آمریکا از همپیمانی آفریقا و آمریکای لاتین با ایران هراس دارد چرا که این زمینه فراهم شده است.
سه‌شنبه 7 اردیبهشت 1389 ساعت 19:41

 حجت الاسلام حسین ابراهیمی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به حضور وزیر امور خارجه برزیل در ایران،گفت: سیاست‌هایی که آمریکای لاتین چه برزیل و چه بعضی از کشورهای دیگر این منطقه دارند همسویی و همراهی با ایران اسلامی است.
وی اضافه کرد: این موضوع در صحبت‌های وزیر امور خارجه برزیل مبنی حل مسالمت‌ آمیز موضوع هسته‌ای ایران نشان از این همسویی و نزدیک شدن به سیاست‌های ایران است.
ابراهیمی افزود: آمریکای لاتین چه برزیل و چه بعضی از کشورهای دیگر آمریکای لاتین در طول تاریخ زندگی خود از آمریکا دل خوشی ندارند و در حقیقت تحت سلطه و قدرت‌نمایی آمریکایی‌ها بوده‌اند.
نماینده مردم بیرجند در مجلس با بیان اینکه کشوری که در راس مقابله با آمریکاست ایران اسلامی است،خاطرنشان کرد: کشور برزیل و بعضی از کشورهای آمریکای لاتین و آفریقایی متوجه این موضوع شده‌اند و به همین جهت با آمریکا مقابله می‌کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آمریکایی‌ها از دو موضوع هراس دارند،تاکید کرد: اول اینکه کشورهای آمریکای لاتین و آفریقایی با ایران متحد و همراه شوند چرا که عملکرد آمریکا در بین این کشورها عملکرد نادرستی بوده و دیگری اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی و حقانیت آن است.
وی ادامه داد: ما در تمام مراحل چه در رابطه با موضوع انرژی هسته‌ای و چه سایر برنامه‌هایی که داشتیم تمام مقررات بین‌المللی را رعایت کردیم و با حفظ رعایت این مقررات پیش رفتیم و این موضوعی است که تمام کشورهای منصف می‌پذیرند.
ابراهیمی اظهار داشت که امروز خیلی از کشورها با ایران اسلامی همکاری و با آمریکا مقابله می‌کنند که یکی از این کشورها برزیل است.
نماینده مردم بیرجند در مجلس تاکید کرد که معنا و مفهوم این موضع‌گیری‌ها این است که این کشورها بنا دارند که از حقانیت جمهوری اسلامی حمایت کنند و از طرفی در مقابل زورگویی‌های آمریکا بایستند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000