شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو مجمع نمایندگان تهران:

بحث انتقال پایتخت جدی نیست

سرویس صحن
**عضو مجمع نمایندگان تهران ‌گفت:‌ بحث انتقال پایتخت جدی نیست و روی آن کار نمی‌شود؛ زیرا این تغییر احتیاج به زیرساخت‌های زیادی دارد و یک عزم و همت ملی مردم و مسولان را می‌طلبد.
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1389 ساعت 08:44

 "پرویز سروری" در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: گاهی اوقات برخی معضلات مانند ترافیک و آلودگی هوا که به اوج می‌رسد مسولان تصمیم به انتقال پایتخت می‌گیرند؛ اما بعد که وارد کار می‌شوند و می‌بیند که کار بسیار سنگین و پرهزینه‌ای است از آن صرف نظر می‌کنند.

وی با بیان اینکه انتقال پایتخت طبعات بسیار سنگینی دارد و باید بسترسازی آن فراهم شود،‌ گفت:  انتقال پایتخت نیازمند بررسی ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است. این مسایل نیازمند هماهنگی بسیار بالاست. اما اکنون که دولت می‌خواهد کارهای بزرگی مانند هدفمندکردن یارانه‌ها را انجام دهد بعید می‌دانم که موضوع انتقال پایتخت را در اولویت قرار دهد.

وی علت طرح و اجرایی نشدن انتقال پایتخت در دولت‌های گذشته تاکنون را بزرگ بودن کار و نه یک بحث سیاسی عنوان کرد و گفت:‌ دولت‌ها انتقال را یک راهکار مناسب می‌بینند اما وقتی وارد فضای موضوع می‌شود احساس می‌کند که این کار از توانایی آنها خارج است.

وی از پیگیری به زودی این موضوع در مجمع نمایندگان تهران خبر داد و گفت:‌ ما انتقال پایتخت را در مجلس با حضور کارشناسان مختلف بررسی خواهیم کرد تا به نتیجه مشخصی برسیم که اگر امکان پذیر نیست پرونده آن را ببندیم و در صورت امکان به صورت پلکانی و تدریجی و با کار کارشناسی دقیق این کار انجام گیرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000