هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مرندی خبر داد:

بررسی آزمون دستیاری پزشکی با حضور وزیر بهداشت در مجلس

سرویس کمیسیون ها
**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: هفته آینده آزمون دستیاری پزشکی با حضور وزیر بهداشت، درمان آموزش پزشکی مورد بررسی قرار می گیرد.
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1389 ساعت 14:42

"علیرضا مرندی" در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: درخصوص دلایل لغو آزمون دستیاری پزشکی هنوز مستندات متقّنی به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ارائه نشده است.

وی خاطرنشان کرد: تنها تعدادی از سوالات آزمون دستیاری پزشکی آن هم نه کامل برای رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و من ارسال شده که نسبت به این سوالات اعتراضاتی هست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: سوالات افراد معترض در اختیار متخصصان قرار داده شد اما افراد بررسی کننده نسبت به این سوال ها ایرادی را وارد ندانستند.

وزیر سابق بهداشت، درمان آموزش پزشکی درخصوص دلایل اعتراض ها گفت: به نظر می رسد علت اساسی اعتراض ها به این موضوع بازمی گردد که این اجاز بدون هیچ حد و مرزی به افراد داده شد، به نحوی که بعد از هر امتحان فرم به افراد داده می شود تا اعتراض خود را نسبت به آزمون ارائه کنند.

وی یادآور شد: در کشوری همانند آمریکا اعتراض دانشجویان نسبت به آزمون دستیاری وجود ندارد و کسی حق اعتراض ندارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: البته وزارت بهداشت، درمان  و آموزش پزشکی باید با دقت و حساسیت بیشتری به طرح سوال پرداخته و در عین حال با انواع سوءاستفاده ها و درز کردن سوال های آزمون به بیرون مقابله کند.

مرندی یادآور شد: کافی است مشکل کوچکی وجود داشته باشد و در رسانه ها انعکاس یابد، عده ای که امکان قبول شدن آنها وجود نداشت و نفعی هم در این آزمون ها ندارند بلافاصله با اعتراض های خود مشکلاتی را برای وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی ایجاد می کنند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000