شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

عباسپور اولویت‌های کمیسیون آموزش و تحقیقات را تشریح کرد

سرویس کمیسیون ها
**رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اولویت‌های کاری این کمیسیون در سال جاری را تشریح کرد.
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1389 ساعت 16:24

علی عباسپور رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: لایحه حمایت از شرکت های دانش بینان در حمایت از مخترعین و مبتکرین بوده و یکی از گام های موثر در عرصه علم و فناوری است که پس از بررسی در کمیسیون جهت بررسی در صحن علنی به هیات رییسه تقدیم شده است.

وی افزود: طرح تغییر نظام آموزشی کشور نیز که از دوره مجلس هفتم در حال بررسی در کمیسیون است، این طرح موجب تغییرات اساسی در نظام آموزشی کشور خواهد شد و امیدواریم یک نظام آموزشی پویایی برای آموزش و پرورش به وجود بیاوریم .

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات خاطر نشان کرد: طرح جامع ارتباط صنعت با دانشگاه نیز در دستور کار کمیسیون قرار دارد که امیدواریم این طرح به طور منسجم عملی شود و ارتباط بین دانشگاه و صنعت را تعریف نماید.

وی گفت: همچنین بررسی ساماندهی وضع مراکز آموزش عالی کشور در مناطق آزاد و برنامه 5 ساله پنجم توسعه نیز از دیگر مواردی است که در دستور کار کمیسیون است.

عباسپور افزود: نظارت بر اجرای قوانین مانند قانون احیاء معاونت پرورشی و قانون نحوه پذیرش دانشجو و حذف کنکور و نیز بازسازی و مقاوم سازی مدارس نیز از نکاتی است که در کمیسیون در حال بررسی است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000