هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

دیدار هیات پارلمانی کشورمان با وزیر مشاور در امورخارجی عمان در مسقط

سرویس بین الملل
**یوسف بن علوی وزیر مشاور در امور خارجی عمان در دیدار هیات پارلمانی کشورمان در مسقط با تاکید بر اهمیت و جایگاه ایران در منطقه، گفت: پیام انقلاب اسلامی و ملت ایران در جهت اسلام و منافع مسلمانان است و عمان همواره خواستار تقویت و تحکیم مناسبات برادرانه با جمهوری اسلامی ایران در تمامی زمینه ها است.
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1389 ساعت 17:12

به گزارش خانه ملت، وی در این دیدار که پیش از ظهر امروز در مسقط انجام گرفت، با بیان اینکه هرکس پرچم اسلام در دست دارد دچار مشکلات و سختی ها می شود، به فشارهای کنونی علیه ملت ایران اشاره کرد و افزود: قدرت ملت ایران در برخورد با مشکلات یک قدرت تاریخی است و مشکلات کنونی نیز برطرف خواهد شد.

وزیر مشاور در امورخارجی عمان در ادامه به سفر سال گذشته سلطان قابوس به ایران اشاره کرد و گفت: این سفر بسیار موفقیت آمیز بود و پی آمدهایی مثبت فراوانی در مناسبات دو کشور و منطقه داشت.

وی از استقبال بسیار گرم و دوستانه رهبران و مسئولین کشورمان از پادشاه عمان قدردانی کرد.

بن علوی با اشاره به تحولات منطقه، گفتگو و رایزنی میان مسئولین دو کشور را بسیار بااهمیت و یک ضرورت خواند.

وزیر مشاور در امور خارجی عمان همچنین سطح مناسبات سیاسی دو کشور را ممتاز و بسیار خوب دانست و تصریح کرد: باید با همکاری مشترک سطح ارتباطات اقتصادی- تجاری در بین را ارتقاء دهیم.

براساس این گزارش امیدوار رضایی عضو هیات رئیسه و رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- عمان در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با بیان این که امنیت و پیشرفت عمان، امنیت و آرامش ایران است، تاکید کرد: پیام انقلاب اسلامی پیام صلح و دوستی و برادری بویژه با مسلمانان است.

وی افزود: پیشرفت اقتصادی، صنعتی و فناوری ایران در راستای منافع کشورهای منطقه و جهان اسلام است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- عمان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به پاره ای موانع در تقویت همکاری های اقتصادی- تجاری دو کشور، آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای حل این مشکلات و موانع مورد تاکید قرار داد.

وی در ادامه با بیان اینکه کشورهای اسلامی از توان و ظرفیت های فراوانی در عرصه های گوناگونی برخوردارند افزود: تشکیل بازار مشترک اسلامی با پول واحد و قوانین تجاری- بازرگانی واحد، گام مهمی در ارتقاء و تقویت جایگاه جهان اسلام در عرصه تعاملات بین المللی خواهد بود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000