ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

باید از همه ظرفیت‌ها در تنش زدایی در رابطه با اروپا استفاده شود

سرویس بین الملل
**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادعای رئیس جمهور فرانسه در چین، مبنی بر لزوم تحریم ایران را تکراری خواند.
شنبه 11 اردیبهشت 1389 ساعت 17:34

حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با خانه ملت در واکنش به ادعاهای نیکلای سارکوزی در دیدار روز پنجشنبه با هوجین تائو رئیس جمهور چین درخصوص موضوع همکاری ایران، این ادعاها را موضع ثابت فرانسه اعلام کرد و افزود: فرانسوی ها از زمانی که سارکوزی روی کار آمده در جبهه ضدایرانی اتحادیه اروپا و 1+5 قرار گرفته اند؛ به نحوی که در برخی مواقع حتی جلوتر از انگلیس در این زمینه حرکت می کند.

وی با اشاره به تغییر راهبرد فرانسه پس از روی کار آمدن سارکوزی درخصوص موضوع هسته ایران، تصریح کرد: این راهبرد طیف آمریکا- اروپا را کنار گذشته و به راهبرد با آمریکا نزدیک شده است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به همکاری فرانسوی ها در موضوع مطالعات ادعایی، با واشنگتن خاطرنشان کرد: پس از مذاکرات مدالیته که در 6 گام بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی صورت گرفت، فرانسوی ها به همراه آمریکایی ها یک سری سوالات جدید مطرح کردند که بیانگر موضع تند آنها علیه تهران بود.

وی با بیان اینکه این تغییر راهبرد فرانسه علیه ایران در داخل این کشور با انتقاد جدی مواجه شده است، افزود: این یک واقعیتی است که آمریکا، فرانسه و انگلیس به دنبال برخورد تند با ایران هستند.

فلاحت پیشه درخصوص موضوع چین نیز گفت: چین و روسیه سیاست های خود را درخصوص موضوع هسته ای ایران دنبال می کنند.

وی با بیان اینکه چینی ها در کل معادلات را با هم می بینند، اظهار کرد: پکن اگر قرار باشد درخصوص تحریم ایران همکاری کند، سعی می کند با آمریکا همکاری داشته باشد نه با فرانسه.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: این سیاست چین به خاطر ایران انجام نمی شود.

وی راهبرد چین و روسیه را به دو نوع منطقه ای و جهانی تقسیم بندی کرد و افزود: چین و روسیه رقابت یا درگیری با ایران را آخرین درگیری می دانند و نگرانند بعد از ایران نوبت به آنها برسد.

فلاحت پیشه تصریح کرد: براساس این سیاست، چین و روسیه به خاطر اهداف جهانی خود سیاست تعدیل متواتر و تاخیر زمانی درباره قطعنامه علیه ایران را دنبال می کنند.

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: انتظاراتی است که دستگاه دیپلماسی ما فعلاً باید به گونه ای عمل کند که مانع یکدست شدن جمع اروپایی ها با آمریکا در قبال ایران شود.

وی افزود: ما معتقدیم از همه ظرفیت های تنش زدایی در رابطه با اروپا استفاده شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000