ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فرهنگی در گفتگو با خانه ملت:

دولت گزارشی از اجرای برنامه چهارم به مجلس ارائه نکرده است

سرویس کمیسیون ها
**عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس با بیان اینکه برنامه پنجم در روزهای آینده در دستور کار مجلس قرار می گیرد گفت: این برنامه باید تفسیر روشنی از اتفاقات پنج سال آینده در بخش های مختلف داشته باشد.
شنبه 11 اردیبهشت 1389 ساعت 18:05

محمد حسین فرهنگی نماینده تبریز در مجلس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود: برنامه پنجم باید نکات مربوط به تامین زیرساخت های مورد نیاز و ترسیم تفسیر روشنی از اتفاقات پنج سال آینده در بخش های مختلف ازجمله سلامت، بهداشت و درمان، شهر و روستا، کشاورزی و آب، انرژی و صنعت، خدمات، دیپلماسی خارجی، فرهنگ و اقتصاد، پژوهش و آموزش عالی و غیره داشته باشد و مشخص کند که چه اهداف، دستاورد و تحولی بعد از اجرای این برنامه در زیرساخت های کشور ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به عملکرد دولت در اجرای برنامه چهارم گفت: دولت گزارش رسمی از اجرای این برنامه به مجلس شورای اسلامی نداده، البته بعضی احکام اجرایی شده و برخی در دست اجرا است و متاسفانه برخی از اهداف برنامه چهارم اجرا نشده است.

عضو فراکسیون اکثریت مجلس با بیان اینکه عوامل داخلی و  خارجی در عدم تحقق برخی از اهداف برنامه چهارم دخیل بودند خاطرنشان کرد: اگرچه بحران اقتصاد جهانی تاثیر چندانی بر اقتصاد ایران نداشت اما تحقق پیش بینی های اهداف برنامه چهارم را با مشکل مواجه کرد و درواقع برخی از مشکلات داخلی نیز در عدم تحقق این اهداف تاثیر داشت.

فرهنگی اضافه کرد: دولت مطابق قانون هرساله باید گزارش عملکرد برنامه چهارم را به مجلس ارائه می کرد که متاسفانه این اقدام صورت نگرفت؛ بلکه یک گزارشی به مجلس داده شد که درواقع در حد گزارش نبود.

وی یادآور شد: برنامه چهارم توسعه مانند هر برنامه دیگری قابل ارزیابی است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000