هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لاریجانی در جمع خبرنگاران:

افکار شهید مطهری الگوی بی بدیلی برای توسعه است

سرویس سیاسی
**رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توجه به افکار شهید مطهری در بحث توسعه، می تواند مجموعه سازمندی در پیشرفت وشکوفایی کشور ایجاد کند.
یکشنبه 12 اردیبهشت 1389 ساعت 08:13

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "علی لاریجانی" روز یکشنبه پیش از ورود به صحن  علنی مجلس به مناسبت روز معلم در جمع خبرنگاران گفت: شایسته است اگر امروز در خصوص توسعه بومی صحبت می شود به افکار شهید مطهری مراجعه گردد. چرا که این مدل می تواند الگوی مناسب و بی بدیل در مسائل سیاسی، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی باشد.

وی حرکت در راستای اندیشه های استاد شهید مطهری را معقول و مناسب دانست و در عین حال تاکید کرد: رجوع به این افکار باید در مقام عمل به صورت ژرف و عمیق باشد.

 رئیس مجلس در پاسخ به سوالی در خصوص رابطه معلمی و سیاست گفت: معلمی از شأن بالاتری نسبت به سیاست برخوردار است چرا که معلمی با روح و تقویت روح مرتبط است و سیاست به انتظام بخشیدن به امور.

وی جوهره کار معلمی را به دلیل اینکه موجب ایجاد حرکت رسیدن در روح مردم می شود نشانه جایگاه والای این قشر دانست و افزود: تحرک چون مقوله ای است که انسان همواره نیازمند آن است و معلمی مبدع این است، به همین دلیل معلمان کار پیامبری را انجام می دهند.

رئیس قوه مقننه درخصوص آشنایی با شهید مطهری گفت: آشنایی من با آثار این بزرگوار به سن 12 سالگی و کتاب عدل الهی که مقوله های جبر و اختیار در آن قرار داشت بازمی گردد اما موانست با ایشان از 16 سالگی به دلیل مسافرت هایی که به قم داشتند و با مرحوم پدرم آشنا بودند مرتبط می شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000