ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نماینده شهرکرد:

خصوصی سازی‌ها واقعی نیست

سرویس اقتصادی
**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: روند فعلی واگذاری واحدهای تولیدی به بخش خصوصی، خصوصی سازی واقعی نیست.
یکشنبه 12 اردیبهشت 1389 ساعت 16:19

نصرالله ترابی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به سوالی درخصوص نحوه واگذاری واحدها و شرکت های دولتی در راستای اجرای قانون اصل 44 قانون اساسی که اخیرا مقام معظم رهبری در دیدار با کارگران از نحوه اجرای این قانون  ابراز گلایه کرده بودند، افزود: اخیرا در برخی واگذاری ها ما شاهد هستیم افرادی با نفوذ در دولت سعی می کنند با استفاده از رانت به جای خصوص سازی واقعی، کارگران را اخراج کرده و زمین و تاسیسات آنرا بفروشند.

وی با اشاره به نقش نظارتی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مجلس باید برای جلوگیری از این اقدام که منجر به دور زدن قانون می شود از اهرم نظارتی خود استفاده کند.

نماینده مردم شهرکرد با اعلام اینکه خصوصی سازی واقعی الان در کشور انجام نمی شود، خاطرنشان کرد: عمدتا خصوصی سازی های انجام شده، شبه دولتی است و آنطور که باید و شاید، انجام نمی شود.

وی با بیان اینکه در خصوصی سازی باید مدیریت به بخش خصوصی واگذار شود تا رقابت صورت گیرد، تصریح کرد: متاسفانه الان به جای واگذاری مدیریت دولتی امکانات واگذار می شود و مدیریت آن همچنان دولتی باقی می ماند.

ترابی افزود: به همین دلیل چون مدیریت دولتی و  امکانات غیردولتی است، امکان نظارت مجلس به شکل مطلوب به روند واگذاری ها وجود ندارد. 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000