خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/02/13 10:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ادیانی راد:

افزایش ظرفیت اسمی نیروگاه‌ها فراتر از برنامه چهارم بود

**عضو کمیسیون انرژی مجلس اعلام کرد: وزارت نیرو در تحقق اهداف برنامه چهارم توسعه در بخش ظرفیت اسمی نیروگاه‌ها، نیروگاه‌های حرارتی و بخش دولتی فراتر از برنامه عمل کرده است.

" علی ادیانی راد" در گفت و گو با اشاره به حضور " محمد بهزاد" معاون وزیر نیرو در جلسه روز یکشنبه کمیسیون انرژی اظهار داشت: وی گزارشی از عملکرد این وزارتخانه در حوزه تولید برق و نیروگاه‌ها را به اعضای کمیسیون ارایه کرد.

وی افزود: بر اساس گزارش ارایه شده، درصد تحقق اهداف برنامه چهارم در بخش ظرفیت اسمی نیروگاه ها معادل 6/100 درصد، میزان تحقق اهداف در بخش نیروگاه‌های حرارتی 3/105 درصد و در بخش سرمایه‌گذاری های دولت 9/110 درصد بوده است که نشان می دهد وزارت نیرو در این بخش ها فراتر از برنامه عمل کرده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه افزود: آمارهای ارایه شده از سوی وزارت نیرو حاکی از آن است که در بخش فعالیت بخش غیردولتی 3/75 درصد، در حوزه نیروگاه‌های برق آبی برابر 7/68 درصد، در بخش انرژی های تجدید پذیر 33 درصد اهداف برنامه چهارم محقق شده است ضمن اینکه هدف این برنامه در زمینه تولید هزار مگاواتی برق هسته‌ای هنوز محقق نشده است.

ادیانی راد با اشاره به بررسی طرح یک فوریتی اختصاص یک درصد از درآمد حاصل از تولید نفت خام، گاز طبیعی، سنگ آهن، مس، سرب، روی و طلا به مناطق تولید کننده و مناطق محروم کشور اظهار داشت: این کمیسیون کلیات این طرح را تصویب کرد.

وی افزود: بر اساس این طرح رقم در نظر گرفته شده به صورت مساوی بین مناطق تولید کننده و مناطق محروم تقسیم خواهد شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به بررسی لایحه اصلاح قانون سازمان برق ایران در این کمیسیون اظهار داشت: این لایحه به دولت اجازه می دهد برای اجرای طرح های توسعه ای خود در محدوده اراضی محدوده خطوط انتقال برق و حریم آن را به مالکیت خود در آورد.

ادیانی راد افزود: همچنین این لایحه که کلیات آن در کمیسیون انرژی مجلس به تصویب رسید، به دولت اجازه می دهد در محدوده خارج از شهرها و روستاها مالکیت اراضی محدوده طرح های توسعه برق را بر عهده بگیرد اما در اراضی زراعی کشاورزان می‌تواند به امور زارعی مربوطه بپردازند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet