هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دلخوش:

ایران منادی وحدت در منطقه است

سرویس دیگر رسانه‌ها
**یک عضو فراکسیون اصولگرایان گفت: دستگاه دیپلماسی کشور در حفظ نام و جایگاه خلیج فارس ضعیف عمل کرده است.
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389 ساعت 11:27

کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس در گفت‌وگو با ایسنا گفت: در تاریخ ما و تاریخ جهان جایگاه خلیج فارس کاملا زنده است، و چیزی نیست که تنها ایران از آن نام ببرد. اما تحریک برخی کشورهای حاشیه‌ی خلیج فارس است که خودشان تا دیروز در اختیار ایران بودند و امروز به دلیل اختلافی که بین ما و آمریکا وجود دارد از آن سوءاستفاده می‌کنند.

وی برگزاری مانور اخیر خلیج فارس را در تثبیت نام و جایگاه خلیج فارس موثر دانست و گفت: این مانور بخشی از توانمندی‌های دفاعی کشور ما بود که دلیرمردان ما هر از چندگاهی به نمایش می‌گذارند و دنیا هم متوجه شده است. لذا این مانورها در شرایط فعلی بسیار لازم است.

دلخوش عملکرد دستگاه دیپلماسی کشور در حفظ نام خلیج فارس را ضعیف عنوان کرد و گفت: متاسفانه پس از پیروزی انقلاب سفرای ما نتوانستند آن‌طور که باید جایگاه جمهوری اسلامی را در دنیا بشناسانند و این از نقاط ضعف ماست.

وی افزود: البته این کار اکنون صورت می‌گیرد، اما آن‌قدر مطلوب نیست، و لذا وقتی در بازی فوتبال امارات دیدیم که عده‌ای تابلوی مجعول خلیج عربی را به دست گرفته بودند این سوال پیش می‌آید که آیا حضور در بازی‌ها درست است یا نه؟ که به نظرم نباید شرکت کرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: دستگاه دیپلماسی کشور ما باید خطوط و چراغ‌ها را اعلام کند و در این‌گونه فضاها نباید حضور پیدا کرد.

نماینده‌ مردم صومعه‌سرا در مجلس یادآور شد: البته در شرایط فعلی باید وحدت و آرامش در منطقه حاکم باشد. ایران هم منادی وحدت است و تا به امروز هیچ تعدی به هیچ کشوری نکرده و مردم ایران مردم با فرهنگ دیرینه هفت هزار ساله هستند و کشور ایران بسیار قدیمی است.

وی گفت: در شرایط فعلی دستگاه دیپلماسی باید مدیریت و تدبیر خود را به کار گیرد و اقدام کند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000