آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی:

تاثیرهدفمندی یارانه ها بر روی بخش کشاورزی مثبت نیست

سرویس کمیسیون ها
**نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی تاثیر هدفمند کردن یارانه ها بر روی بخش کشاورزی را منفی ارزیابی کرد.
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389 ساعت 18:08

کاظم فرهمند در گفت وگو با خبرنگارخانه ملت، در پاسخ به سوالی در خصوص تاثیر هدفمند کردن یارانه ها بر روی بخش کشاورزی، گفت: به دلیل اینکه هدفمندی یارانه ها بر روی بخش کشاورزی تاثیرمنفی می گذارد ما از قبل به این موضوع معترض بودیم.
نماینده مهریز، بافق ، ابرکوه و خاتم با اشاره به افزایش قیمت های حامل های انرژی با هدفمند سازی یارانه ها، افزود: به دلیل اینکه در بخش کشاروزی در بسیاری از مناطق از نفت گاز به جای گاز استفاده می شود و قیمت این انرژی نسبت به گاز بیشتر است  این باعث خواهد شد که هزینه های تولید محصولات کشاورزی افزایش یابد.
وی با بیان اینکه باید سعی شود با توسعه گازرسانی هزینه های تولید بخش کشاورزی کاهش یابد، خاطرنشان کرد: اگر برنامه ریزی دقیقی برای بازتوزیع یارانه ها در این بخش صورت نگیرد، بخش کشاورزی با مشکل جدی روبرو خواهد شد.
فرهمند با اشاره به قدیمی بودن سیستم های کشاورزی در کشور، گفت: برای کاهش هزینه های تولید در بخش کشاورزی باید قدم هایی برای اصلاح این سیستم برداشته شود تا هدفمندی یارانه ها بتواند تاثیر مثبتی در این بخش داشته باشد.
وی با بیان اینکه دولت باید در هزینه آن 30 درصدی که برای کمک به بخش های تولیدی در نظر گرفته شده با برنامه عمل کند، افزود: چون این میزان در حدی نیست که جوابگوی بخش تولیدی در کشور باشد؛ بنابراین باید با برنامه ریزی دقیق طوری عمل نماید که مشکلی برای بخش کشاورزی بوجود نیاید.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار