ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/02/14 10:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سروری:

قانوندان‌های قانون‌شکن از خلاء‌های قانونی بهره می‌گیرند

**نماینده تهران مشکل اصلی بروز قانون‌دان‌های قانون‌شکن‌ را خلاء قانونی اعلام کرد که مجلس باید با تنقیح قوانین این خلاء‌ها را پرکند.

پرویز سروری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در مورد قانون‌دان‌های قانون‌شکن این مقوله را یکی از ظریف‌ترین نکات در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی عنوان کرد.

وی ادامه داد: کانون‌های قدرت و ثروت یکدیگر را پشتیبانی و در محل‌های مختلف یارگیری می‌کنند؛ کما این‌که در حوزه‌ها و قوه‌های مختلف به این کار دست زده‌اند.

به گفته سروری، این افراد با استفاده از خلاء‌های قانونی و نظارتی توانسته‌اند به مطامع پلیدشان دست یابند که این مساله نیز با استخدام حقوق‌دان‌ها و وکلای مجرب صورت می‌گیرد.

سروری تحقق این مساله را از طریق شناسایی خلاء‌های قانونی و استفاده از آن‌ها علیه قانون ارزیابی کرد و افزود: این افراد با قانون‌گریزی از طریق خلاء‌های موجود و بهره‌گیری از قوانین مشابه، حداکثر سوءاستفاده را در قانون انجام می‌دهند و لذا مشکل اصلی مبارزه با آن‌ها این است که از افراد قانون‌دان به شدت بهره می‌گیرند تا این سوءاستفاده‌ها را انجام دهند.

نماینده تهران وظیفه اصلی در راه مبارزه با این مساله را بر عهده مجلس دانست و گفت: باید مجلس با تنقیح قوانین خلاء‌های قانونی را برای سوءاستفاده عناصر فرصت‌طلب ببندد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet