شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

استفاده از سلاح هسته‌ای در دکترین امنیت ایران جایی ندارد

سرویس بین الملل
**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بر روی دو مسئله استفاده صلح آمیز از تکنولوژی هسته ای و خلع سلاح تاکید دارد.
دوشنبه 13 اردیبهشت 1389 ساعت 20:28

به گزارش خبر نگار خانه ملت، "علاءالدین بروجردی"  در دیدار اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با سفرای کشورهای اروپایی که عصر روز دوشنبه  برگزار شد، با بیان اینکه استقبال کشورهای اروپایی از این جلسه بسیار خوب  و مفید بوده است و عمدتا در سطح سفرا در این جلسه حاضر شده بودند البته چند کشور هم به دلیل عدم حضور سفرا در تهران و یا به دلیل فقدان سفیر در سطح کاردار در این جلسه حضور یافتند.

وی در ادامه اظهار داشت:  دکترین امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه استفاده از سلاح هسته ای نیست و ما بر روی دو مسئله استفاده صلح آمیز از تکنولوژی هسته ای و خلع سلاح تاکید داریم.

رییس کمیسیون امنیت ملی خاطر نشان کرد: در این جلسه بر محورهای همکاری بین ایران و اروپا و مقولاتی همچون مبارزه با تروریسم ، مبارزه با مواد مخدر، مقوله حقوق اقلیت ها، احترام به ادیان الهی و همکاری های پارلمانی تاکید کرد.

وی با اشاره به  مبارزه صادقانه و جدی جمهوری اسلامی ایران با تروریسم بر اراده مشترک کشورها برای مبارزه با مواد مخدر نیز تاکید کرد و گفت: متاسفانه علیرغم حضور قدرتهای فرامنطقه ای در افغانستان به بهانه مبارزه با تروریسم میزان تولید مواد مخدر در افغانستان افزایش چشمگیری یافته است.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  ضمن تشریح توجه ایران  به حقوق اقلیت ها از نوع رفتار غرب در قبال اقلیت ها انتقاد کرد.

همچنین کاظم جلالی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جلسه با سفرای کشورهای اروپایی را مثبت ارزیابی کرد و  گفت: استقبال کشورهای اروپایی از این جلسه بسیار خوب بود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000