هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

بیشترین عدم پایبندی به ان‌پی‌تی را قدرت‌های بزرگ از جمله آمریکا دارد

سرویس دیگر رسانه‌ها
**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پیشنهادات رئیس جمهور کشورمان در اجلاس بازنگری معاهده ان پی تی کاملا دقیق و انجام شدنی است.
سه‌شنبه 14 اردیبهشت 1389 ساعت 12:05

به گزارش فارس، کاظم جلالی نماینده مردم شاهرود و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس امروز سه‌شنبه در حاشیه جلسه علنی مجلس در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی پیرامون سخنان و پیشنهادات رئیس جمهور در اجلاس بازنگری معاهده (ان پی تی)، این پیشنهادات را مبتنی بر منطق و انجام شدنی دانست و گفت: سخنان رئیس جمهور در این اجلاس فرصتی برای بیان مواضع جمهوری اسلامی ایران بود.

وی سخنان رئیس جمهور را بر اساس پایه‌های اساسی معاهده (ان پی تی) عنوان کرد و گفت: بیشترین عدم پایبندی به ان پی تی را قدرت‌های بزرگ از جمله آمریکا دارد. از این رو پیشنهادات یازده گانه رئیس جمهور در این اجلاس انجام شدنی است. گر چه قدرت‌های بزرگ تلاش دارند تا به سمت خلع سلاح نروند.

جلالی تصریح کرد: هم اکنون در نیویورک دو جبهه متشکل از جمهوری اسلامی به عنوان جبهه مدافع خلع سلاح و جبهه حامی سلاح هسته‌ای تشکیل شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه در خصوص جلسه روز گذشته رئیس مجلس و اعضای کمیسیون امنیت ملی با سفرای کشورهای اروپایی در کشورمان، فضای این جلسه را مثبت خواند و گفت: در این نشست رئیس مجلس و آقای بروجردی مواضع نظام را تبیین کرده و به ابهامات غربی‌ها در خصوص کشورمان پاسخ گفتند.

وی همچنین از دیدار اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با سفرای کشورهای آمریکا لاتین در آینده نزدیک خبر داد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین با اشاره به اظهارات سفیر انگلیس در این نشست، گفت: سفیر انگلیس در این نشست اعلام کرد که آقای هاشمی رفسنجانی معتقد است چون غربی‌ها ایران را نمی‌شناسند تصمیماتی می‌گیرند که مبتنی بر واقعیت نیست.

جلالی ادامه داد: سفیر انگلیس این مسئله را نیز بیان داشت که شاید سوء تفاهمات ناشی از عدم شناخت درست ایران از غرب باشد.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000