شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نماینده پارلمان پاکستان در حمایت از فعالیت هسته‌ای ایران:

شورای امنیت، ابزاری در دست سلطه‌‌‌‌جویان است

سرویس سیاسی
**یکی از نمایندگان سنای پاکستان از فعالیت صلح‌آمیز هسته‌‌‌‌‌‌ای ایران حمایت کرد و تحریم‌ها علیه ایران را نادرست دانست.
سه‌شنبه 14 اردیبهشت 1389 ساعت 16:04

به گزارش خانه ملت به نقل ازروزنامه انگلیسی زبان پاکستانی دان، سرتاج عزیز، نماینده مجلس سنای پاکستان حق استفاده  صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای را از مهم‌ترین حقوق دولت‌های عضو معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای "ان.پی.تی " دانست و گفت: هر کشوری از جمله ایران می‌تواند ازاین انرژی درراستای اهداف صلح‌آمیز استفاده کند.

نماینده مجلس سنای پاکستان با تاکید بر اینکه مخالفت‌های آمریکا با برنامه هسته‌ای ایران بیشتر ناشی ازسلطه‌جویی است، گفت: آمریکایی‌ها درعراق و افغانستان مشکلات عدیده‌‌ای دارند و باید برای مشکلات خود چاره‌ای بیاندیشند، نه اینکه با برنامه هسته‌ای ایران مخالفت کنند.

عزیز یادآورشد: پیش از این نیز سازمان ملل متحد تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران را نادرست خوانده و آن را مغایر با قوانین بین‌المللی دانسته است.

وی همچنین می‌گوید: جامعه بین‌المللی  شاهد این واقعیت تلخ است که اعتبار شورای امنیت که مسئولیت اصلی حفظ وامنیت بین‌المللی را برعهده دارد به آسانی تبدیل به ابرازی دردست سلطه‌جویان شده است.

وی درادامه تاکید کرد: درحال حاضر صلابت و پایداری ایران در استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای تبدیل به الگویی برای کشورهای خاورمیانه شده است.

لازم به ذکر است که چین و روسیه و کشورهای عضو همواره با اقدام یک‌جانبه آمریکا و چند کشور اروپایی مخالف بوده و تاکید کرده‌اند تنها راه‌حل، مسیر تعامل در پرونده هسته‌ای ایران است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000