هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

مخالفت دولت حسنی مبارک با راهپیمایی نمایندگان پارلمان

سرویس سیاسی
**جمعی از نمایندگان مستقل و وابسته به حزب اخوان المسلمین، با وجود مخالفت وزارت کشور همچنان خواستار مجوز برای راهپیمایی اعتراض‌آمیز علیه ادامه برقراری حالت فوق‌العاده در مصر و برگزاری انتخابات پارلمانی بدون ضمانت‌هایی برای حفظ صحت آن شدند.
سه‌شنبه 14 اردیبهشت 1389 ساعت 18:04

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه اتحاد چاپ ابوظبی، این نمایندگان از مسئول امنیت قاهره مجوز راهپیمایی خواسته بودند تا به این وسیله اعتراض مسالمت آمیز خود را نسبت به برگزاری انتخابات در حالت فوق العاده و اجرای انتخابات بدون ضمانت‌هایی برای صحت آن اعلام کنند.

این نمایندگان مصری در جلسه دیروز پارلمان تاکید کردند که مکان، زمان، خط سیر و اهداف این راهپیمایی را مشخص کرده بودند ولی اخطارهایی برای برگزاری آن دریافت کردند و با مخالفت پلیس امنیت روبه‌رو شدند.

علاء عبدالمنعم نماینده مستقل در پارلمان مصر گفت: با درگیری با نیروهای امنیتی به هر نحوی مخالفیم و به دنبال حمایت از منافع مردم هستیم و می دانیم که دولت خواستار ادامه حالت فوق‌العاده بعد از 30 سال و برقراری آن است. نمایندگان مردم از امکان بیان خواسته‌های خود در پارلمان برخوردار نیستند.

مفید شهاب وزیر امور حقوقی و پارلمانی دولت مصر نیز در این باره گفت: آزادی مطلق وجود ندارد و در این خصوص قوانینی مخصوصی وضع شده است که همه باید به آن‌ها عمل کنند، دولت نیز به دنبال شنیدن همه دیدگاه‌های داخل و خارج از پارلمان است و هیچ نماینده ای از بیان دیدگاهش محروم نیست اما آزادی بیان نمایندگان باید در لوای قانون باشد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000