آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون مشترک خبر داد:

بازگشت تعرفه واردات خودروی خارجی به 90درصد

سرویس دیگر رسانه‌ها
**ارتقای کیفیت خودرو گفت: این کمیسیون با برگزاری چند نشست طرحی ارائه کرده که در آن ضمن اصلاح قانون تعرفه واردات خودرو و ابقای تعرفه قبلی، راهکارهایی برای تولید خودرو با کیفیت پیش بینی شده است.
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389 ساعت 12:50

محمدحسین فرهنگی در مصاحبه با واحد مرکزی خبر افزود: پیرو تاکیداتی که درباره حمایت از خودروسازان داخلی بود و به منظور بازگشت تعرفه واردات خودروی خارجی به 90 درصد، طرحی دو فوریتی در نخستین جلسه علنی امسال به صحن آمد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: سرانجام یک فوریت این طرح رأی آورد و پس از آن موضوع تولید خودروی داخلی با کیفیت در کمیسیونی متشکل از نمایندگان کمیسیون های صنایع و معادن، برنامه و بودجه و اقتصادی بررسی شد.

نماینده مردم تبریز در مجلس ادامه داد: در جلسه یکشنبه این هفته، این کمیسیون به جمع بندی نهایی رسید و طرح خود را به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه کرد.

وی درباره جزئیات طرح گفت: در متن مصوبه، اصل بر کیفیت خودرو قرار داده شده است.

فرهنگی افزود: از آنجا که یکی از اهداف کاهش تعرفه واردات، ارتقای کیفیت خودروهای تولید داخل بود، برای تعدیل این امر، لازم بود برای خودروسازان تکالیفی تعیین کنیم.

عضو کمیسیون مشترک ارتقای کیفیت خودرو گفت: در طرح پیشنهادی کمیسیون، به موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی وظایف مشخصی محول شده است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: نیروی انتظامی مکلف شد از شماره گذاری خودروهای فاقد کیفیت و استاندارد و همچنین خودروهایی که در زمینه مصرف سوخت خارج از استاندارد هستند خودداری کند.

وی گفت: این طرح به نیروی انتظامی اجازه می دهد خودروهای وارداتی فاقد کیفیت و با مصرف بالا را شماره گذاری نکند.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000