هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
تابش در نامه‌ای لاریجانی:

حمله به دفتر نمایندگان چیزی نیست که بتوان از آن گذشت

سرویس دیگر رسانه‌ها
**دبیرکل فراکسیون خط امام (ره) مجلس، در نامه‌ای به رییس مجلس ،پیگیری جدی، قاطع و سریع مسئله حمله به دفاتر برخی نمایندگان و اعلام نتیجه آن را از سوی رییس مجلس درخواست نموده است.
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389 ساعت 16:34

به گزارش ایسنا، در نامه تابش به لاریجانی با اشاره به برخی تحرکات هفته گذشته علیه تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که به گفته وی به جهت حمایت گسترده مردم فهیم این مناطق از نمایندگان منتخب خود قابل اعتنا نیست، آمده است:سکوت و عدم اقدام موثر از سوی استانداری ها و فرمانداری ها که مسئولیت تامین امنیت دفاتر نمایندگان مجلس در حوزه های انتخابیه را بر عهده دارند و بعضاً همراهی معدودی از نهادهای رسمی با این اقدامات غیر قانونی، مسئله ای نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت.

دبیرکل فراکسیون خط امام (ره) مجلس در ادامه با اشاره به آنچه در شهرهای بابل، کرمان، جیرفت، مرند و برخی شهرستان‌های دیگر از سوی تعداد قلیلی عناصر افراطی اتفاق افتاد ، آن را اهانت به مجلس شورای اسلامی، با هدف به چالش کشیدن استقلال قوه مقننه و نمایندگان مجلس دانست.

وی همچنین این اقدامات را در تعارض آشکار با اصول هشتاد و چهارم و هشتاد و ششم قانون اساسی خواند که تداوم آن و عدم برخورد قانونی با عاملین و سازمان دهندگان آن روند قانون گریزی را در کشور دامن خواهد زد.

تابش همچنین با یادآوری حادثه مشابهی که چندی پیش برای دفتر نماینده شهر کرد پیش آمده و این فراکسیون نسبت به عدم برخورد جدی با اینگونه قانون شکنی ها هشدار داده بود، تصریح کرد: اگر هیات رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی این هشدار را جدی می گرفت و در اجرای بند 11 ماده 23 قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی که هیات رئیسه مجلس را موظف به «حفظ شان و منزلت و اقتدار مجلس و دفاع از حقوق و جایگاه قانونی نمایندگان» نموده است آن حادثه را مورد پیگیری قرار می داد و با مسئولانی که در این مورد کوتاهی کرده بودند برخورد قانونی بعمل می‌آمد قطعاً شاهد تداوم این قانون شکنی ها و سکوت و همراهی مسئولان امنیتی و انتظامی با این اقدامات خلاف قانون نبودیم.

دبیرکل فراکسیون خط امام (ره) مجلس در ادامه با تاکید بر اعمال بند 11 ماده 23 آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی مبنی بر «حفظ شأن و اقتدار مجلس و دفاع از حقوق و جایگاه قانونی نمایندگان»، پیگیری برخورد با عاملین این حوادث غیر قانونی و پاسخگویی وزارت کشور و دستگاههای مسئول تامین امنیت در مناطق را در این خصوص خواستار شده است .

وی در عین حال این برخورهای اهانت آمیز را تنها شامل نمایندگان اصلاح‌طلب ندانسته و از آن به عنوان اقدامی که نمایندگان را در ایفای مسئولیت سنگینی که عهده دار هستند محدود خواهد ساخت و مجلس را که به فرموده حضرت امام (ره) باید در راس امور باشد، به انفعال خواهد کشاند، نام برده است .

تابش در پایان این نامه نیز پیگیری جدی، قاطع و سریع مسئله و اعلام نتیجه آن را از سوی رییس مجلس درخواست نموده است.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار