خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1386/05/01 12:53:00
سرویس سیاسی

حدادعادل: یکی از نشانه‌های حکومت خوب احترام به فرهنگ ملت است

رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در بیست و چهارمین اجلاس سالانه روسای آموزش و پرورش مناطق کشور همراهی حکومت با مردم و احترام به عقاید دینی آنان را یکی از عوامل موفقیت حکومت برشمرد.

رئیس مجلس گفت: این اجتماع سالانه یکی از پایدارترین اجتماعات ملی و کشوری است زیرا در این گردهمایی جهت گیری را برای آموزش و پرورش تبیین می‌شود و با توجه به اهمیت آموزش و پرورش نقش این اجتماع سالانه مشخص می‌گردد.
حدادعادل گفت: یکی از نشانه‌های حکومت خوب
احترام به فرهنگ ملت و اعتقاد به دین و باورها و ارزش‌های یک ملت است و حکومتی خوب است که به مردم احترام بگذارد، حقوق مردم را رعایت نماید و بالاترین حق مردم بر حکومت این است که حکومت بر عقاید آنها احترام بگذارد.
وی تاکید کرد: در یک کشور اسلامی چیزی
بدتر از آن نیست که حکومت به عقاید دینی مردم احترام نگذارد و باید بگویم احترام به اعتقادات مردم عامل همبستگی میان مردم و حکومت است و امروز که از سرمایه سیاسی و اجتماعی صحبت می‌شود من معتقدم برای کسب این سرمایه‌ها همراهی با اعتقادات مردم است.
وی با اشاره به
حکومت رضاخان به عنوان یک حکومت ناموفق علت آن را عدم همراهی با مردم و عدم احترام به اعتقادات آنان خواند.
وی در ادامه سخنان خود نمونه یک حکومت مثبت را حرکت امام راحل خواند و گفت
: امام از لوازم اولیه حکومت هیچ چیز را نداشت اما دارای بزرگترین سرمایه اجتماعی بود چرا که عمیقا و قویتا ارتباط قلبی با اسلام داشت و به همین امر موجب حمایت مردم بود.
وی افزود
: بزرگترین سرمایه ما در انقلاب همین است و شما می‌تو‌انید در این چند سال که از انقلاب گذشته این معجزه را ببینید و ببینید با وجود کارشکنی‌ها و فشارها سرافرازی حکومت در منطقه بارز است چرا که مردم با این حکومت همدل هستند و امروز شما می‌بینید تعهدی که در مدیران وجود دارد به این علت است که مردم حکومت را از خود می‌بینند و اگر دانشمندان هسته‌ای و زیست شناسان ما به موفقیت‌های بزرگ رسیده‌اند به همین جهت است. باید بدانیم اشتباه بزرگ برخی جریانات سیاسی اخیر این بود که به جای جلب رضایت مردم به دنبال جلب رضایت دولت‌های اروپایی بودند.
وی ادامه داد: مردم انتظارشان از آموزش و
پرورش این است که در راستای اعتقادات دینی آنان گام بردارد و هیچ دستگاهی به اندازه آموزش و پرورش رابط میان مردم و حکومت نیست.
وی بیان کرد: مردم دوست دارند که فرزندانشان خوب تربیت شوند و این خوب بودن به معنای معتقد بودن است و همین امر نقش آموزش و پرورش را در پیوند حکومت و ملت نشان می‌دهد.شما در آموزش و پرورش به این معنا باید اهمیت دهید و یک بعد ملی، عمیق و مهم کار شما همین است که به نقش حساس خود در تامین سرمایه اجتماعی برای حکومت اسلامی توجه داشته باشید و شما باید مختصات اجتماعی، تاریخی، سیاسی و فرهنگی خود و رابطه خود را با اصل حکومت باید بدانید و اگر این احساس در آموزش و پرورش به طور دائم حضور داشته باشد ما می‌توانیم تحول را همانطور که رهبر انقلاب از شما انتظار دارند ببینیم.
رئیس مجلس عنوان کرد: آموزش و پرورش مسجد
انقلاب اسلامی است و وظیفه ما در آموزش و پرورش تربیت یک نسل با ایمان و با اخلاق است و این مستلزم اهمیت دادن به اعتقادات دینی است.
وی گفت: باید به دروس دینی اهمیت داد
چرا که اگر شما معلم مناسب دینی به کلاس بفرستید آن دانش آموزان متدین بار خواهند آمد و تصریح می‌کنم نگاه آموزش و پرورش و حکومت باید نگاهی متفاوت به دانشگاه‌های علوم و تربیت معلم داشته باشند و شما باید از طریق آموزش و پرورش نیازها و خواسته‌ها برای نسل جواب تبیین شود و باید این ارتش جوان را برای همراهی با این حکومت الهی یاری کنید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet