هدر اصلی
1389/02/17 14:48:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده مردم قم درمجلس:

در تدوین سند توسعه اشتغال اولین گام داشتن آمار واطلاعات صحیح است

**حجت الاسلام علی بنایی گفت: نهادهایی که درتدوین سند توسعه نقش دارند باید محورکار استان را علم بدانند و که خود علم نیز موجب اشتغال فراوانی می‌شود.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام علی بنایی در همایش رویکردها و چالش‌های سند توسعه اشتغال استان قم با اشاره به این‌که برای تدوین سند اشتغال نیازمند تمهیداتی هستیم، گفت: اولین گام داشتن اطلاعات و آمار صحیح است که این نیازمند کار دقیق و پیمایش همه جانبه است.

وی ادامه داد: تعیین سیاست‌ها و چشم‌انداز در این زمینه از دیگر اقداماتی است که در تدوین سند توسعه، نوع و میزان اشتغال باید بدان توجه شود.

بنایی با تاکید بر این‌که شهر قم شهر علم است و صادرات شهر قم نیز باید صادرات علمی باشد، اظهار داشت: نهادهایی که در تدوین سند توسعه نقش دارند باید محور کار استان را علم بدانند و که خود علم نیز موجب اشتغال فراوانی می‌شود.

وی شناخت بازار استان را از دیگر عوامل مورد توجه در تدوین سند توسعه اشتغال عنوان و تصریح کرد: اگر بخواهیم رویکرد و چالش‌های شهر قم در زمنیه اشتغال را مدنظر داشته باشیم باید به سمت اشتغال مولد و پایدار پیش برویم، در این میان به ایده‌پردازی و آموزش نیز باید توجه کنیم.

نماینده مردم قم در مجلس با تاکید بر پرهیز از موازی کاری و توجه به هماهنگی در انجام امور بیان داشت: رویکرد اشتغال باید اشتغال خانوادگی باشد که این نوع اشتغال بسیار مستحکم و اثرگذار است.

وی در ادامه اشتغال بومی را مورد تاکید قرارداد و اظهار داشت: باید اشتغال فارغ التحصیلان بومی مدنظر قرارگیرد و ما هرچه در استان جذب نخبه و افراد کارآمد را داشته باشیم باعث مباهات است.

بنایی در ادامه با اشاره به این‌که باید به ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌ای موجود در استان توجه شود، گفت: اکنون استان قم درشرایط خوبی قرار گرفته و فرصت‌های زیادی برای پیشرفت پیش رو دارد که باید از این فرصت‌ها استفاده کند.

وی در پایان تاکید کرد که در تدوین سند توسعه اشتغال قم باید از موازی کاری پرهیز شود و در تدوین آن باید سندهای بالادستی چون چشم‌انداز 20 ساله کشور و سند توسعه 5 ساله کشور نیز مدنظرقرار گیرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet