ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/02/18 11:08:00
سرویس سیاسی
نمایندگان منتقد دولت لهستان خواستار شدند

تحقیقات در مورد سانحه هوایی اخیر را به ورشو بسپارید

**نمایندگان حزب مخالف دولت لهستان دربیانیه ای اعلام کردند، ورشو به جای روسیه باید تحقیقات درباره سانحه هوایی که منجر به کشته شدن رئیس جمهور و مقامات بلند پایه این کشور شد را شروع کند.

به گزارش خانه ملت به نقل ازشبکه خبری فرانس 24، نمایندگان 6 حزب مخالف دولت لهستان دربیانیه ای اعلام کردند که ورشو باید تحقیقات سانحه هوایی را در روسیه پیگیری کند.
بر اساس این گزارش، در این بیانیه از "دونالد توسک"، نخست وزیر لهستان خواسته شده است از مقامات روسیه بخواهند تحقیقات درباره این سانحه هوایی را که در آن لخ کاژینسکی رئیس جمهور لهستان به همراه دیگر مقامات بلندپایه لشکری و کشوری لهستان کشته شدند را به ورشو محول کنند.
نمایندگان احزاب مخالف لهستان معتقدند، تردید های فزاینده ای درباره این تحقیقات وجود دارد وبنابراین ورشو باید این تحقیقات را رهبری کند..
این گزارش می افزاید، توسک و دادستانان لهستان با رد این پیشنهاد گفته است، چنین اقدامی احتمالا به روابط روسیه و لهستان و روابط میان دادستانان دو کشور که در حال همکاری در این پرونده هستند صدمه می زند.
گفتنی است ،طرف های روسی و لهستانی هم اکنون در حال همکاری در دو تحقیقات جداگانه درباره این سانحه هوایی هستند که نود و شش قربانی برجای گذاشت.
امضاء کنندگان این بیانیه معتقدند، هنوز اطلاعات کمی درباره این سانحه و همچنین تردیدهایی درباره زمان دقیق وقوع این سانحه وجود دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet