خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/02/18 17:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده‌ ساری تاکید کرد

حل مشکلات زائران ایرانی توسط سازمان حج و زیارت و میراث فرهنگی

**عضو کمیسیون فرهنگی بر حل مشکلات زایران ایرانی توسط سازمان حج و زیارت و میراث فرهنگی تاکید کرد.

رمضان شجاعی کیاسری در گفت و گو با ایسنا، در ارزیابی از سفر هیات پارلمانی ایران به سوریه و عراق برای بررسی مشکل زایران ایرانی در این دو شهر با یاد آوری این‌که کشورهای زایرپذیر مثل عراق وسوریه و حتی لبنان هنوز ظرفیت پذیرش مسافر و زایر را به طور کامل ندارند، افزود: در خیلی از موارد نیاز به قانون و ضوابط است، مخصوصا عراق هنوز مشکل قانونی خود را با مردم خود و داخل کشورش حل نکرده است، لذا تصور می‌شود عراق یک پادگان بزرگی است که راه رفتن در آن بسیار سخت و دشوار است.

نماینده‌ی ساری ادامه داد: درسوریه هم منطقه زینبیه که جزء زیارتگاه‌های اصلی این شهر محسوب می‌شود و در حاشیه‌ی شهر قرار گرفته است، در واقع روستایی است که فاقد هرگونه امکانات و تسهیلات برای زایرین بوده و این اقبال و استقبال مردم ما باعث شده که آنها اقدام جدی برای برطرف کردن مشکلاتی که سر راه آن است، انجام ندهند.

این نماینده‌ی مجلس همچنین به اختلافی که از نظر ضوابط در کشور ما موجود است، اشاره کردو گفت: بخشی از این کارها را مخصوصا در سوریه و لبنان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و بخشی دیگر را سازمان حج و زیارت با دو نوع دیدگاه و خدمات رسانی متفاوت انجام می‌دهند که اینها مردم را سردرگم کرده و بسیاری با این مشکل مواجه‌اند. در واقع کسانی که غیر از مسیر حج و زیارت به این کشورها سفر می‌کنند، سازمان حج وزیارت خدماتی را به آنها ارائه نمی‌کند، مگر این که اتفاقی باشد.

شجاعی افزود: از طرف دیگر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هم به کسانی و شرکت‌هایی مجوز داده‌ که خیلی آشنایی در کار خود ندارند، لذا مردم را در آن کشورها با مشکل مواجه می‌کنند.

نماینده‌ی ساری تصریح کرد: باید در داخل کشور تقسیم کارکرده و مشخص کنیم که سفرهای زیارتی را سازمان حج و زیارت انجام دهد، یا مشخص شود، سفرهای زیارتی سوریه، لبنان و عراق هم شامل سازمان میراث فرهنگی می‌شود یا خیر، لذا این اختلاف مسئولیت باعث شده که مردم در آن کشورها دچار مشکل شوند.

وی ادامه داد: همچنین این دو سازمان خدمات دهنده مشکلاتی دارند که مثلا بخشی از آن را سازمان حج و زیارت و بخش دیگر را سازمان میراث فرهنگی باید حل کنند تا موانعی که وجود دارد و مشکلاتی که مردم با آن مواجه‌اند با توجه و اهتمام این دو سازمان حل شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet