ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/02/19 11:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو فراکسیون جوانان:

اگر ایجاد وزارتخانه جوانان سبب از بین رفتن موازی کاری‌ها شود می‌تواند مشکلات جوانان را کاهش‌دهد

**عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر وزارت جوانان و ورزش بتواند جایگاه و رسالتی که پیش‌بینی می‌شود را حفظ کند و با تفکر و برنامه‌ریزی‌ به امور جوانان بپردازد، می‌تواند کارساز باشد.

حمیدرضا پشنگ در گفت‌وگو با ایسنا درباره تشکیل وزارت ورزش و جوانان از ادغام سازمان‌ تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان گفت: در حوزه جوانان تشکیلات، سازمان یا وزارتخانه نیست که مشکلات جوانان را حل می‌کند، بلکه فکر و اندیشه‌ای است که باید برای حل مشکلات جوانان و حمایت از آنها ایجاد شود.

نماینده مردم خاش در خانه ملت ادامه داد: فکر و اندیشه‌ای که می‌تواند جوانان و آینده سازان کشور را از این وضعیت نجات دهد، تدوین برنامه‌های مؤثر است. تدوین برنامه‌ای‌ مدون که قابلیت اجرا داشته باشد، مهمترین کاریست که می‌توان برای جوانان انجام داد.

به گفته این عضو فراکسیون جوانان، اگر ایجاد وزارتخانه برای جوانان سبب از بین رفتن موازی کاری‌ها شود و جریانات موازی را در یک کانال قرار دهد تا در یک مسیر حرکت شود، بدون شک می‌تواند مشکلات و معضلات حوزه جوانان را کاهش دهد، اما پیش از تشکیل چنین وزارتخانه‌ای باید معضلات اجتماعی و مشکلات جوانان ریشه‌یابی و نشاط و شادابی جوانان در نظر گرفته شود، در این صورت می‌توانیم مشکلات حوزه جوانان را به حداقل ممکن برسانیم.

پشنگ ادامه داد: متاسفانه ما نتوانسته‌ایم زمینه‌های نوآوری و خلاقیت را برای جامعه جوان کشور فراهم کنیم و در حال حاضر جوانان به دلیل وجود برخی خلاءها از نظر ظاهری به سبک‌های غیر اسلامی و غربی سوق پیدا کرده‌اند؛ چراکه واقعا جایگزینی برای آنها پیدا نکرده‌ایم، برخورد فیزیکی و نظیر آن هم جالب نیست و نه تنها مشکل را حل نمی‌کند، شاید بسیاری از مشکلات را به هم به دنبال داشته باشد و به یکسری از نارسایی‌ها دامن بزند.

عضو فراکسیون جوانان همچنین خاطرنشان کرد: موضوع دیگر عدم تامین اشتغال و اوقات فراغت جوانان است، اگر به جوانان امیدواری دهیم و به آنها تفهیم کنیم که آینده‌ای روشن و درخشان در انتظارشان است، امید به زندگی در آنها افزایش می‌یابد و در این صورت با حفظ نشاط و شادی می‌توانیم بحث‌های اخلاقی را به آنها گوشزد کنیم تا در چارچوب فرهنگ ایرانی ــ اسلامی حرکت کنند.

به گفته وی، مساله دیگری که جوانان کشور را تهدید می‌کند بحث اعتیاد و تفریحات کاذبی است که هم به روح و روان جوانان و هم به جسم آنها ضربه وارد می‌کند، لذا باید برنامه‌هاو تصمیماتی اتخاذ شود که این مشکلات را از جامعه حذف کند، لذا مهمتر از این که وزارت جوانان داشته باشیم یا سازمان جوانان این است که برای رفع این گونه مشکلات برنامه ریزی داشته باشیم.

عضو فراکسیون جوانان در خاتمه خاطرنشان کرد: تشکیل وزارت برای جوانان حرکت بسیار بزرگی است، چراکه تاکنون چنین وزارتخانه‌ای نداشته‌ایم، با تشکیل وزارت ورزش و جوانان، جوانان مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرند که این می‌تواند برای آنها بسیار حائز اهمیت و مثبت باشد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet