عید سعید غدیرخم
1389/02/19 11:46:00
سرویس سیاسی

لاریجانی اهداف سفر به ترکیه را تشریح کرد

**رییس مجلس شورای اسلامی اهداف سفر سه روزه خود به ترکیه را تشریح کرد.

"علی لاریجانی" پیش از ترک تهران به مقصد آنکارا در جمع خبرنگاران در فرودگاه مهرآباد گفت: هدف از این سفر شرکت در نشست اضطراری کمیته اجرایی اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی است که به مدت سه روز در ترکیه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه موضوع فلسطین در ماه‌های اخیر موضوع دردآوری شده و برای کشورهای اسلامی باید اهمیت فوق‌العاده‌ای داشته باشد، یهودی‌سازی بیت‌المقدس که از مدت‌ها پیش در دستور کار رژیم صهیونیستی قرار گرفته و ساختن بناهایی در آنجا که نمادهایی از تفکر صهیونیستی و مهاجرت‌های اجباری ده‌ها هزار نفر از فلسطینیان از کرانه‌ باختری را از جمله مواردی یاد کرد که در این اجلاس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

لاریجانی این اقدامات رژیم صهیونیستی ظلم بزرگی دانست که در قرن 21 صورت می‌گیرد و حتی در قرون وسطی هم نظیر آن کمتر دیده شده است، متذکر شد: کشورهای غربی در این زمینه یا سکوت کرده‌اند یا پشت صحنه از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند.

لاریجانی گفت: آمریکایی‌ها از تمام اقدامات رژیم صهیونیستی مطلعند و رژیم صهیونیستی را مثل کودکی در آغوش دارند.

رییس مجلس شورای اسلامی، در ادامه با اشاره به لزوم توجه کشورهای اسلامی در این زمینه، افزود: در این اجلاس موضوع فلسطین مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی در ادامه با بیان این‌که در اجلاس قبلی تشکیل کمیته‌ای برای کمک به مسائل مردم فلسطین، نحوه‌ کمک به آنها، حمایت از آنها و استفاده از نهادهای بین‌المللی برای حمایت از ابنیه اسلامی تشکیل شده است، گفت: از ترکیه به خاطر برگزاری این اجلاس تشکر می‌کنیم. ضمن آنکه سایر روسای کشورهای اسلامی نیز در این اجلاس حضور خواهند داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet