عید سعید غدیرخم
1389/02/19 13:03:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حداد عادل:

شهید مطهری در نظم، صحت و گفتار دارای بلوغ وافر بودند

**رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در آیین گرامیداشت هفته معلم در دانشگاه تربیت معلم گفت: در انتخاب سالروز شهادت استاد مطهری به عنوان روز معلم نکته‌هایی نهفته است که از همه مهمتر روح فداکاری در کار معلمی است و این استاد شهید همه عمر و وجودش نشان از اخلاص و فداکاری بود.

به گزارش ایسنا، دکترغلامعلی حداد عادل در جمع مسئولین و اساتید دانشگاه تربیت‌ معلم با بیان دو ویژگی مهم از تدریس شهید مطهری، ویژگی اول ایشان را حرکت در خط مستقیم عنوان کرد و افزود: این ویژگی ایشان به گونه‌ای بود که اگر قرار بود تفسیر درس بدهد از عرفان سخن نمی‌گفت؛ بلکه در یک مسیر واحد ذهن دانشجو را مستقیم پیش می‌برد.

وی ویژگی دیگر این استاد والا مقام را توجه به تاریخ درس بیان کرد و گفت: شهید مطهری در نظم، صحت و گفتار دارای بلوغ وافر بودند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در کشور ما آنقدر که به علم توجه شده به روش تدریس توجه نشده است و متاسفانه فارغ التحصیلان دانشگاه‌های مختلف با گذراندن چند دوره کوتاه مدت بدون آنکه واحدهای مربوط به روش تدریس را گذرانده باشند به کلاس درس می‌روند، این در حالیست که باید این وضعیت تغییر کند و در کشور مرکزی باشد که معلم را براساس روش‌های مختلف تدریس تربیت کند.

وی به سابقه درخشان دانشگاه تربیت معلم در زمینه تربیت دبیری در گره‌گشایی این معضل اشاره کرد و گفت: در سال 1320 در اعزام دانشجو به اروپا، براساس قانون از هر100 نفر اعزام دانشجو، 50 نفر در رشته تعلیم وتربیت بودند.

به گزارش ایسنا، در این مراسم دکتر حسن کامران نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز با تبریک روز معلم، اظهار کرد: دانشگاه به عنوان مراکز علم و دانش بایستی ارتباطات خود را با خارج از دانشگاه تقویت کند و دروس نیز کاربردی شوند.

وی افزود: خوشبختانه در برنامه پنجم توسعه، فصلی جهت ارتقاء جایگاه علمی و تبیین هزینه‌های تحقیق و پژوهش آمده است.

در ادامه مسئولین دانشگاه از خدمات و پیگیری‌های دکتر کامران در جهت جذب اعتبار ویژه برای کاهش کسری بودجه دانشگاه تربیت معلم در پایان سال گذشته، تقدیر و تشکر کردند.

به گزارش ایسنا، درپایان مراسم گرامیداشت هفته معلم در دانشگاه تربیت معلم از9 نفر اساتید نمونه، 17 نفراز اساتید پیشکسوت و خانواده دکتر کاردان بخاطر یک عمر تلاش و فداکاری مرحوم زنده‌ یاد دکتر علی‌محمد کاردان چهره ماندگار علمی کشور و استاد برجسته رشته علوم تربیتی تقدیر شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet