هدر اصلی
1386/05/01 13:16:00
سرویس کمیسیون ها

وزیر خارجه به منظور بررسی وضعیت نیروگاه اتمی بوشهر و تحولات فلسطین در کمیسیون امنیت ملی حضور یافت

وزیر امور خارجه با حضور در جلسه روز یکشنبه کمیسیون امنیت ملی گفت: با روس‌ها در مورد پروژه نیروگاه اتمی بوشهر گفتگوهای جدی داشتیم و امیدواریم تحرک جدیدی در این پرونده ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،کاظم جلالی با بیان این مطلب اظهار داشت: آقای متکی در این جلسه با تاکید بر جایگاه ویژه روسیه در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد که با درک عمیق از مسایل بین المللی بتوانیم شاهد فصل نوینی از همکاری منطقه‌ای و بین المللی باشیم.
وی خاطرنشان کرد: همچنین وزیر امور خارجه به ارائه گزارشی از آخرین تحولات مربوط به مسایل هسته‌ای ایران پرداخت و با استقبال از روند مثبت مذاکرات صورت گرفته بین ایران و آژانس بر مواضع اصولی کشورمان تاکید کرد.
مخبر کمیسیون امنیت ملی اظهار داشت: آقای متکی ضمن تاکید بر گفتگوهای هدفمند برای حل و فصل مسایل باقیمانده، نقش کارشناسانه آژانس در این خصوص را مهم ارزیابی کرد.
جلالی گفت: وزیر امور خارجه همچنین در رابطه با مسایل عراق و مذاکرات آینده ایران و آمریکا درباره عراق نظرات خود را با کمیسیون در میان گذاشت و سیاست اصولی جمهوری اسلامی را ایجاد ثبات در داخل عراق و حمایت از دولت مالکی و حفظ تمامیت ارضی این کشور دانست.
وی تصریح کرد: در این جلسه همچنین در مورد تحولات فلسطین و اتفاقات نوار غزه مباحثی مطرح شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet