ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/02/20 13:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
الهیان خبر داد

نامه کمیسیون امنیت‌ملی به وزیر ارشاد دلیل عدم رعایت شئونات‌اسلامی در نمایشگاه کتاب

**عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس اعلام کرد: قرار است کمیسیون امنیت ملی مجلس با ارسال نامه‌ای به وزیر ارشاد خواستار توضیح وی در خصوص علت عدم رعایت شئونات اسلامی و پوشش نامناسب غرفه‌داران و مراجعین شود.

زهره الهیان نماینده مردم تهران و عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به نمایشگاه بین‌المللی کتاب و بازدید تعدادی از نمایندگان و مردم از این نمایشگاه، ضمن ابراز نارضایتی از نحوه پوشش غرفه‌داران در نمایشگاه مذکور، اظهار داشت: در جلسه روز گذشته کمیسیون امنیت ملی موضوع عدم پوشش مناسب غرفه‌داران و مراجعین در نماشگاه کتاب و عدم رعایت شئونات اسلامی در این نمایشگاه مورد بحث قرار گرفت.

به گفته وی تعدادی از نمایندگانی که از این نمایشگاه بازدید کرده بودند، از نحوه حجاب و پوشش برخی از غرفه‌داران و مراجعین رضایت نداشتند و می‌گفتند شئونات اسلامی در این نمایشگاه رعایت نشده است.

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه گفت که ظاهراً وزارت ارشاد نیز در این راستا برنامه‌ریزی خاصی نداشته است تا حد و حدود را مشخص کند، لذا قرار است در این زمینه توضیحاتی از وزیر ارشاد خواسته شود چرا که وزارت ارشاد باید به این مهم توجه و حساسیت داشته باشد.

الهیان بر همین اساس متذکر شد: مقرر شد نامه‌ای از سوی کمیسیون امنیت ملی مجلس به وزیر ارشاد در این زمینه ارسال شود تا در جایگاهی مانند نمایشگاه کتاب که به جهت حاکمیت اندیشه محلی برای اساتید و اهل فکر و نخبگان است، شاهد پوشش‌های نامتعارف و نامناسب با آن فضای فکری و معنوی نباشیم.

به گفته وی بر این اساس مقرر شد کمیسیون امنیت ملی مجلس با ارسال نامه‌ای به وزیر ارشاد خواستار توضیح وی در خصوص علت عدم رعایت شئونات اسلامی و پوشش نامناسب غرفه‌داران و مراجعین شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet