هدر اصلی
1389/02/20 12:37:00
سرویس کمیسیون ها
نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی:

دولت تسهیلات بیشتر و بهتر در اختیار جوانان قرار دهد

**چهار بانده کردن محور ارتباطی گچساران به بابامیدان و خیرآباد و بالعکس در ردیف طرحهای ملی قرار گرفت.

"سیدمحمد علی بزرگواری" نماینده مردم کهگیلویه و بهمئی در گفتگو با نشریه «امید مردم»  گفت: با رایزنی ها و پیگیریهای صورت گرفته احداث این طرح که حدود 12 کیلومتر آن از محل اعتبارات استانی اجرا شده بود در ردیف طرح های ملی قرار گرفت و از امسال از محل اعتبارات ملی تأمین اعتبار خواهد شد .

وی گفت: برای اجرای این طرح به طول حدود 100 کیلومتر افزون بر یکهزار و 500 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به اینکه مطالعات این طرح ملی به اتمام رسیده است ،بیان کرد : حدود 12 کیلومتر از این محور ارتباطی حد فاصل پلیس راه گچساران تا امامزاده جعفر اجرا شده است .

وی با اشاره به اینکه محور ارتباطی گچساران پرترافیک ترین محور ارتباطی این استان و کشور است ،افزود:چهار خطه کردن این محور ارتباطی در روان سازی ترافیک کمک به حمل و نقل عمومی و تسهیل در عبور و مرور وسایل نقلیه مؤثر است که باید هر چه سریعتر این پروژه عملیاتی شود .

بزرگواری افزود:محور ارتباطی گچساران به بابامیدان، شاه راه و کریدور ارتباطی جنوب کشور است که چهاراستان فارس،بوشهر،خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد را به هم متصل می کند و همواره از ترافیک بالایی برخوردار است .

وی ظرفیت ترافیکی روزانه این محور ارتباطی را حدود 20 هزار خودرو از نوع سواری ذکر کرد و افزود : دو بانده نشدن این محور ارتباطی باعث افزایش ترافیک و ایجاد مشکل در حمل و نقل عمومی شده است که در تسریع در اجرای پروژه چهار خطه کردن آن یک ضرورت است .

وی نزدیکی به بندرهای جنوب و واقع شدن در ترانزیت جنوب کشور ، وجود بقعه متبرکه امامزاده بی بی حکیمه (س) ، قرار گرفتن در مسیر کاروان راهیان نور و موقعیت جغرافیایی و گردشگری شهرستان را عمده دلایل افزایش مسافر و گردشگر در شهرستان گچساران و افزایش بار ترافیکی این محور ارتباطی دانست و گفت : باید با ایجاد آزاد راهها و چهار خطه نمودن راهها تردد مردم را تسهیل بخشید .

بزرگواری در ادامه چهار خطه کردن محور ارتباطی گچساران به گناوه و دیلم که تنها راه ارتباطی استان با بنادر جنوب کشور است را نیز از پروژه های راهسازی در دست مطالعه و اقدام این شهرستان عنوان کرد.

وی گفت : مطالعات این پروژه از طریق وزارت نفت اجرا شده و فاز اول این پروژه در آینده نزدیک به مناقصه خواهد رفت .

 

 دولت تسهیلات بیشتر و بهتر در اختیار جوانان قرار دهد 

وی گفت: ضروری است دولت برای اشتغال آفرینی تسهیلات بانکی بیشتر و بهتری در قالب تعاونی ها در اختیار جوانان قرار دهد.   

 بزرگواری افزود: باید راهکارها و زمینه های لازم برای اشتغال این افراد ارائه شود.

بزرگواری ابراز داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد نیازمند ایجاد طرح های اشتغالزایی است و مسوولان نباید بگذارند تا اعتبارات اختصاص یافته در این زمینه بازگردد.

وی عنوان کرد: توجه به اشتغال جوانان باید بیشتر مورد توجه مسئولان قرار گیرد تا شاهد کاهش نرخ بیکاری این قشر در جامعه باشیم.

بزرگواری اظهار داشت: در کشور به ویژه این استان بدلیل بالا بودن هرم سنی جوانان می طلبد که برای ایجاد زمینه ازدواج ، مسکن و دیگر نیازهای جوانان تلاشی مضاعف داشت و بانکهای عامل استان باید در این باره با همه کمبودها و موانع این مسئله را در اولویت کاری قرار دهند.

 

کهگیلویه در بن بست راه 

کهگیلویه وبویراحمد منطقه ی ناهمواری است. حدود سه چهارم مساحت منطقه ازارتفاعات وتپه ماهورها تشکیل شده است. دشتها تنها یک چهارم مساحت را تشکیل می دهند. کهگیلویه یکی از شهرستانهای این استان  از نظر شبکه ارتباطی راهها در بن بست قرار دارد .

در این باره نماینده استان گفت: باید اداره کل راه و ترابری استان برای رفع این وضعیت به پروژه های مهمی از جمله جاده دهدشت به باغچه سادات ،دهدشت به بهبهان ،دهدشت به شهررضا، دهدشت به تنگ چویل وهدشت به روستای الگن سرعت دهد.

حجت الاسلام  محمد علی بزرگواری اظهار داشت:امیدواریم با بهره برداری از این پروژه ها کمک قابل توجهی برای از بن بست خارج شدن شهرستان انجام شود.

وی با اشاره به اینکه اجرای پروژه های عمرانی در این شهرستان بدون همکاری مردم کاری بیهوده است، اظهار داشت:همکاری مردم و تعامل آنها با مسوولان باعث توسعه شهرستان و اجرای پروژه های کلان می شود.

وی خاطر نشان کرد: برای اجرای پروژه های عمرانی برنامه ریزی ،کار کارشناسی و نگاه فنی لازم است که این نگاه در همه مسوولان وجود دارد.

وی به مشکلات جاده ای بخش لنده اشاره و اضافه کرد : احداث جاده لنده "کهناب تراب" و اتصال به جاده در دست اجرای شهررضا به بهبهان و تسریع در عملیات اجرای جاده ارتباطی بین بخش های لنده و چاروسا و حل مشکل جاده 15 روستای این بخش باعث توسعه ارتباطی و از بن بست خارج شدن این منطقه می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet