هدر اصلی
1389/02/20 13:58:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینی:

تاکنون ابزار هنر برای نهادینه کردن ارزش‌های اسلامی به‌کار گرفته نشده‌است

** یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد : مسوولان ذیربط تاکنون در تدوین و اجرای سیاست‌های اشاعه حجاب و مقابله با بد حجابی متحد عمل نکردند.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: به عنوان مثال تفرق دیدگاه‌ها و اختلاف نظر میان نیروی انتظامی و وزارت کشور موجب کندی‌هایی در اجرای گشت‌های ارشاد و طرح امنیت اجتماعی گردید، در حالی که مصالح جامعه اقتضا می‌کند تمامی ارکان‌ حکومت و دستگاه‌های مسوول بدون توجه به منافع گروه یا حزبی خاص با انسجام کامل سیاست‌هایی را اتخاذ و اجرایی کنند.

وی با تاکید بر این‌که دستگاه‌های مختلفی در اشاعه‌ فرهنگ عفاف در جامعه دخیل هستند، در خصوص دلیل کمیسیون فرهنگی برای دعوت از وزیر کشور برای پاسخگویی در خصوص وضعیت حجاب،گفت: نظارت کمیسیون‌ها بر وزارتخانه‌ها باید از مجرای خودش صورت بگیرد. هر چند موضوع حجاب و عفاف در دبیرخانه‌ای تدوین شده که اعضای مختلفی دارد، اما به دلیل اشرافی که وزارت کشور بر نیروی انتظامی دارد و بیشتر کارهای اجرایی این موضوع در حیطه‌ وظایف آن‌هاست، وزیر کشور بایستی پاسخگوی دلایل کندی‌های موجود بر سر راه اجرای بهینه طرح‎هایی چون امنیت اجتماعی باشد.

حسینی با تاکید بر این‌که برای نهادینه کردن فرهنگ حجاب در جامعه، 80 درصد کار فرهنگی است و مابقی بر عهده‌ نیروی انتظامی است، افزود: کنترل وضعیت حجاب کارمندان شاغل در قوای سه گانه اعم از دولت، مجلس، قوه قضائیه و تمامی دستگاه‌های عمومی غیردولتی مثل شهرداری‌ها امری ضروری است، اما متاسفانه پدیده‌ی بدحجابی حتی در دستگاه‌های وابسته به دولت هم مشاهده می‌شود.

به گفته وی تاکنون ابزار هنر برای نهادینه کردن ارزش‌های اسلامی از جمله حجاب به کار گرفته نشده است و حتی برخی تولیدات فرهنگی- هنری از قبیل سریال‌ها، تئاترها و فیلم‌ها در جهت اشاعه بدحجابی عمل کرده‌اند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این محصولات فرهنگی در حالی تولید می‌شود که سیاست‌گذاری‌ها و تامین اعتباراتشان در حیطه اختیارات دولت و دستگاه‌های اجرایی است.

وی آغاز موج جدید بدحجابی‎های ساماندهی شده را مربوط به نیمه دوم سال 88 دانست و در خصوص مروجین این فرهنگ به خبرنگار ایسنا گفت: افرادی که تحت تاثیر القائات خارجی قرار گرفتند، با استفاده از پوشش نابهنجار و حضور عامدانه‌شان در وسایط نقلیه عمومی و اماکن شلوغ و پرتردد، سعی در القای بدحجابی به جامعه می‌کنند.

حسینی تصریح کرد: قطعا بایستی با کسانی که به صورت ساماندهی شده نا امنی فرهنگی و اجتماعی را در جامعه ایجاد می‌کنند، مطابق قانون توسط نیروی انتظامی برخورد شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet