هدر اصلی
1389/02/21 17:07:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرمی‌راد:

رزمایش‌هایی که سپاه و ارتش انجام می‌دهند نشان‌دهنده اقتدار ملی ایران است

**عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه رزمایش ولایت ۸۹ در مقابله با هر نوع تحرکات دشمن اقدامی مثبت است، گفت: برگزاری این مانور توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران نشانگر اوج آمادگی نیروهای مسلح به خصوص ارتش است.

محمد کرمی‌راد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به برگزاری رزمایش ولایت 89، اظهار داشت: رزمایش‌هایی که سپاه و ارتش با اقتدار تمام در آب‌های همیشه خلیج فارس و دریای عمان انجام می‌دهند نشان از اقتدار ملی و نیروهای مسلح برای مقابله با هر نوع تهدید در مقابل جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به اینکه با هماهنگی‌های صورت گرفته کشورهای قطر، عراق و عمان نیز به عنوان ناظر در این رزمایش‌ها حضور داشتند، تصریح‌کرد: برخی از کشورها مثل امارات که تحت تاثیر قدرت‌های پوشالی هستند و با تاثیر‌پذیری از آنها حرف‌هایی را بیان می‌کنند که آرامش و امنیت منطقه را بر هم می‌زند بدانند که جمهوری اسلامی ایران قصدی جز انسجام و اتحاد محلی و منطقه‌ای نداشته و هیچ آسیب و گزندی برای کشورهای منطقه از سوی ایران وجود ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران خطری برای کشورهای دوست، برادر و همسایه نیست، متذکرشد: کشور ایران آمادگی لازم را برای مقابله با تهدیدات خارجی دنبال می‌کند و این رزمایش‌ها نیز نوعی از آمادگی‌های رزمی و دفاعی است که در برنامه‌های سالانه نیروهای مسلح قرار دارد.

وی بر همین اساس به پیشرفت‌های نظامی جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف مثل ساخت ناوشکن جدید جماران، زیردریایی، موشک‌های سطح به سطح و زمین به هوا و همچنین هواپیما‌های جدیدی که نیروهای مسلح ساختند، اشاره کرد.

کرمی‌راد در عین حال رزمایش ولایت 89 را در بالا بردن آمادگی‌های رزمی نیروهای مسلح بسیار موثر دانست و یادآورشد: نیروهای مسلح می‌توانند در این مانورها در سناریوها و زمینه‌های اجتماعی نقاط ضعف و قوت دشمن و خودی را به خوبی مورد ارزیابی قرار دهند و در جهت ارتقاء سطح آمادگی‌ها نیز در آینده تلاش و کوشش‌های پرثمری را به عمل آورند.

وی تأثیر رزمایش ولایت 89 را در مقابل تهدیدهای رژیم اشغالگر قدس و تهدید اخیر هسته‌ای اوباما که در افکار عمومی نیز مورد مواخذه قرار گرفت و صداقت وی را زیر سؤال برد نیز بسیار مؤثر دانست.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اوباما برای اخذ ریاست‌جمهوری با شعارهای جدید آمد اما در عمل ثابت کرد که همان منش و روش بوش پدر، پسر و دیگران را دنبال می‌کند، افزود: این دروغ‌پردازی‌ها نشان می‌دهد که این شعارها بی‌اساس بوده است.

وی در خاتمه رزمایش ولایت 89 را در مقابله با هر نوع تحرکات دشمن اقدامی مثبت دانست و خاطر‌نشان‌کرد: برگزاری این مانورها نشانگر اوج آمادگی نیروهای مسلح است و دشمنان بدانند که کاری را از پیش نخواهند برد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet