خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/02/22 11:14:00
سرویس سیاسی
حداد عادل:

فرهنگ بیش از باید و نباید به حمایت و هدایت احتیاج دارد

**رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عرصه فرهنگ بیشتر از باید و نبایدها به سیاست‌گذاری و حمایت و هدایت احتیاج دارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "غلامعلی حدادعادل" در حاشیه‌ جلسه علنی روز چهارشنبه 22 اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران پارلمانی گفت: هم‌چنان بر تصمیم گذشته‌ خود که آن را اعلام کردم هستم و بنا ندارم که کاندیدای ریاست مجلس هشتم شوم.

وی همچینین در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص احتمال کاندیداتوری وی برای ریاست فراکسیون اصولگرایان، سکوت کرد.

حدادعادل همچنین در پاسخ به سوالی در مورد عملکرد هیات رییسه‌ مجلس گفت: بنا ندارم درباره عملکرد مجلس هشتم و هیئت رئیسه آن اظهار نظر کنم.

وی در پاسخ به اینکه آیا این سکوت شما به معنی انتقاداتی است که نسبت به هیات رییسه دارید، اظهار داشت: در پاسخ به این سوال هم سکوت می‌کنم.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که فرهنگ با دستور پیش نمی‌رود، تصریح کرد: این فرمایش که فرهنگ با دستور پیش نمی‌رود سخن بسیار حکیمانه‌ای بود؛ چرا که عرصه فرهنگ یک عرصه کاملا انسانی و میدان بروز خلاقیت‌هاست.

وی با بیان این‌که خلاقیت و نوآوری با آزادی تامین می‌شود، گفت: فرهنگ بیش از آنچه از جانب حکومت‌ها، احتیاج به قانون داشته باشد احتیاج به سیاست‌گذاری دارد. یعنی اقدامات لازم برای ایجاد بستر رشد و شکوفایی استعدادها، نوآوری‌ها و جهت‌بخشیدن به فعالیت‌ها و هماهنگ کردن آنها مهم است.

حدادعادل یادآور شد: عرصه فرهنگ بیشتر از باید و نبایدها به سیاست‌گذاری و حمایت و هدایت احتیاج دارد.

وی افزود: البته این‌طور نیست که فرهنگ احتیاج به قانون نداشته باشد بلکه با آنها که قاعده‌ بازی را برهم می‌زنند باید طبق قانون برخورد کرد.

رییس کمیسیون فرهنگی با تشبیه کار فرهنگی به بازی یک تیم فوتبال در میدان اظهار داشت: برای فعالیت‌های فرهنگی باید آزاد بود و البته نهایت سعی و تلاش را هم کرد. اما اگر خطایی صورت گرفت و حدود بازی رعایت نشد داور سوت می‌زند و بازی را متوقف می‌کند، اما در غیر این صورت میدان باز است.

حدادعادل در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شنیده شده پسر شما قرار است مدیرعامل خبرگزاری مهر شود، گفت: تا آنجا که من می‌دانم چنین موضوعی صحت ندارد و من در این زمینه چیزی نشنیدم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet